در بیماری کرونا یک تا ۲ درصد احتمال مرگ ومیر وجود دارد

0 343

رئیس انجمن متخصصان میکروبیولوژی و بیماری‌های عفونی ایران گفت: ویروس کرونا وحشتناک نیست و یک تا ۲ درصد مرگ ومیر دارد.

مسعود مردانی افزود: تاکنون ویروس کرونا در کودکان زیر ۱۰ سال مشاهده نشده اما با توجه به اینکه این ویروس بدون علامت است، باید همه گروههای سنی مسایل بهداشتی پیشگیری از ابتلا به این ویروس را رعایت کنند.

وی ادامه داد: اکنون موارد ابتلا به ویروس کرونا در چین بسیار زیاد است و با توجه به اینکه پیش بینی می شود این ویروس وارد کشور شود، باید مراکز بهداشتی در حال آماده باش باشند، اکنون تمامی بخش های عفونی بیمارستانها، آزمایشگاهها و اتاق های ایزوله مجهز و آماده مقابله با این ویروس هستند.

این متخصص عفونی تاکید کرد: موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در کشور مشاهده شده، اما از نظر آزمایشگاهی ابتلای افراد به این ویروس تایید نشده است، جای نگرانی نیست، همه مردم باید موارد پیشگیری از آن را رعایت کنند.

مردانی تصریح کرد: اکنون دستورالعمل مقابله با ویروس کرونا در دانشگاه های علوم پزشکی و بیمارستان های سراسر کشور از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شده و آنها برای پیشگیری و درمان ویروس کرونا آماده باش هستند.

به گفته وی، مردم از روبوسی و دست دادن خودداری کرده و به طور مکرر دست های خود را با آب و صابون بشویند و از افرادی که دچار سرماخوردگی شده اند، تماس چهره به چهره نداشته باشند.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز جمعه ۱۹ بهمن ماه اعلام کرد که نمونه مثبتی از ویروس کرونا در ایران مشاهده نشده است.

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به ۲۴ کشور جهان شماری نیز سرایت کرده است.

وزارت بهداشت چین شمار مبتلایان به ویروس کرونا را در این کشور ۳۷ هزار و ۱۹۸ نفر و تعداد قربانیان را ۹۰۸ نفر اعلام کرده است.

منبع: ایرنا

پیام بگذارید