استقرار صندوق رای الکترونیک در محلات شهر تهران برای برگزاری انتخابات شورایاری‌ها

0 517

رئیس کمیته برنامه و بودجه ستاد اجرایی انتخابات شورایاری‌های شهر تهران گفت: تمامی تمهیدات لازم برای برگزاری الکترونیکی انتخابات شورایاری‌ها اندیشیده شده و تلاش می‌کنیم تا در این دوره میزان مشارکت مردم در انتخابات بیش از دوره‌های گذشته باشد.

 سکینه اشرفی، با اشاره به برگزاری منظم جلسات ستاد مرکزی اجرایی انتخابات شورایاری‌های شهر تهران توضیح داد: پیش‌بینی لازم مبنی بر استقرار حدود ۲ هزار صندوق رای الکترونیک در محلات شهر تهران انجام شده است و بنا داریم تا با آموزش نیروهای فنی و اجرایی لازم، روند خوبی را در انتخابات تجربه کنیم.

وی مشارکت مردم در انتخابات را بسیار مهم دانست و گفت: اگر افراد صاحب صلاحیت و دلسوز در انتخابات شورایاری‌ها انتخاب شوند، بدون شک، می‌توانند به عنوان تسهیل‌گران محلی نقش مهمی در اجرای برنامه‌های شهرداری در سطح محلات داشته باشند.

اشرفی اضافه کرد: باید تلاش کنیم تا با ایجاد فضای رقابتی سالم و درست در محلات، و همچنین تشویق نامزدها به ارائه برنامه‌های دقیق برای توسعه محلات، مردم را به سمت انتخاب شورایاران خوب و صالح، راهنمایی کنیم.

معاون شهردار تهران به موضوع استفاده از ظرفیت دفاتر نوسازی محلات برای کمک به تبلیغات انتخابات شورایاری‌ها اشاره کرد و گفت: روند تبلیغات انتخابات قرار است از ۲۵ تیرماه آغاز شود و ۱۵۰ دفتر نوسازی محله که هم‌اکنون در فرآیند تدوین برنامه توسعه محلات همکاری دارند، به طور جدی‌تر برای ایجاد زمینه‌های لازم و معرفی کاندیداهای محلات وارد عمل خواهند شد.

وی اضافه کرد: همچنین هر دفتر نوسازی، مسئولیت دو محله دیگر را نیز بر عهده خواهد گرفت تا این ۱۵۰ دفتر بتوانند کل محلات شهر تهران را پوشش دهند.

به گزارش شهرنوشت، اشرفی تصریح کرد: باید زمینه خوبی برای ارائه برنامه‌های نامزدهای شورایاری در سطح محلات ایجاد کنیم تا هم مردم با اینها آشنا شوند و هم روند مشارکت در انتخابات افزایش پیدا کند.

وی ابراز امیدواری کرد که با انتخابات شورایاران خوب در سطح محلات، شاهد نقش‌آفرینی بیشتر شورایاری‌ها در روند برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های توسعه محله‌ای در سطح پایتخت باشیم.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید