آغاز بررسی منابع و مصارف لایحه بودجه ۹۹ شهرداری تهران

0 289

رئیس شورای شهر تهران گفت: منابع، مصارف و تبصره‌های لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری به زودی به صحن شورا می‌آید و ما بیشتر بر روی مصارف بحث داریم.

محسن هاشمی، پیش از آغاز جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه هم اندیشی صبح یکشنبه شهردار تهران و اعضای شورای شهر تهران، افزود: جلسه هم اندیشی که با حضور شهردار تهران برگزار شود به دلیل تراکم برنامه‌های حناچی مدتی به تاخیر افتاده بود. به همین دلیل حرف‌های زیادی از انتصابات تا جشنواره فیلم فجر و …، مانده بود که اعضا نظرات خود را اعلام کرده و شهردار تهران نیز پاسخ دادند.

وی با بیان اینکه در این جلسه اعضا از تعداد سرپرستان سازمان‌ها و معاونت‌ها گلایه کردند، تصریح کرد: شهردار تهران نیز عنوان کرد که سعی خواهد کرد که حداکثر دو تا سه ماه طول عمر سرپرستان باشد و از وی خواسته شد حتی الامکان مدیران را از داخل شهرداری انتخاب کنند.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه یکی از روش‌های انتخاب مدیران، روش فراخوان است، بیان کرد: البته این روش قطعی نیست اما می‌توان برای شناسایی و استفاده از نیروهایی که در داخل شهرداری هستند استفاده کرد و در این جلسه هم اندیشی در مورد برخی شایعات در مورد انتصابات و تغییرات جدید نیز صحبت شد که شهردار تهران در مورد دلایل این شایعات توضیحاتی را ارائه کرد.

هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا حناچی در خصوص حواشی افتتاح زیرگذر استاد معین صحبت کرد یا نه، یادآورشد: وی توضیحاتی در این خصوص داد و اعضای شورای شهر نیز سخنانی را در این خصوص مطرح کردند.

وی با بیان اینکه در مورد آخرین وضعیت حمل و نقل عمومی گزارشی ارائه شد، گفت: شهردار تهران در مورد عدم تزریق ۹۱۰ میلیارد تومان اوراق مشارکتی در یک بانک خصوصی توضیح داد که به دلیل عدم تزریق این پول نتوانستند هر ماه یک ایستگاه افتتاح کنند و مسئله این است که این بانک اعلام کرده وثیقه‌هایی که شهرداری به آنها معرفی کرده ارزشمند نیست.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا در شهرداری بخشنامه‌ای پیرامون این مطلب که از امکانات شهرداری برای انتخابات استفاده نشود صادر نشده اظهار داشت: بخشنامه‌ای نداشتیم اما این مسئله یک چیز قطعی است. چرا که همه می‌دانند نباید از امکانات عمومی در جهت انتخابات استفاده کنند.

هاشمی همچنین در مورد سرانجام بررسی بودجه ۹۹ نیز تأکید کرد: منابع، مصارف و تبصره‌ها به زودی به صحن می‌آید و ما بیشتر بر روی مصارف بحث داریم که در حال بررسی هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر

پیام بگذارید