کاهش استفاده از مترو و اتوبوس در تهران

0 360

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران گفت: استفاده از مترو و اتوبوس در تهران کاهش یافته است.

با تعطیل شدن مدارس و دانشگاه ها ترافیک شهر تهران کاهش پیدا کرد. با توجه به این که اعلام شد مردم از حضور در تجمعات و مکان های پرازدحام خودداری کنند، شهروندان تهرانی از اتوبوس و مترو نیز کمتر استفاده می کنند. غلامحسین محمدی، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در این مورد تاکید کرد: امروز گزارشی از شهر منتشر کردیم که طبق آن پایتخت خلوت شده و استفاده از مترو و اتوبوس بسیار کاهش یافته است. با کاهش استفاده از مترو و اتوبوس انتظار می رفت که استفاده از خودروی شخصی افزایش یابد، اما طبق گزارش های شهری اتوبان ها نیز خلوت شده است. به نظر می رسد بسیاری از شهروندان در خانه مانده اند.

او با بیان این که گزارشی از ترافیک نداریم، افزود: امروز در حال رصد کردن ترافیک شهر تهران هستیم و جزئیات آن رسانه ای خواهد شد.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با بیان این که شورای عالی ترافیک باید در مورد حذف طرح ترافیک در تهران تصمیم بگیرد، تاکید کرد: پیشنهاد حذف طرح ترافیک از جاهای مختلفی به دست ما رسید و ما آن را به شورای عالی ترافیک ارسال کردیم. شهردار تهران نیز این پیشنهاد را ارائه کرده اما تصمیمی در این مورد نگرفته اند. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستورالعمل یا ابلاغیه ای در این خصوص برای ما ارسال نکرده است. دیروز رئیس جمهوری، در جلسه هیئت دولت مشخص کرده اند که شهرداری و وزارت راه و شهرسازی با هماهنگی وزارت بهداشت در خصوص تردد در پایانه ها، مترو و اماکن عمومی تصمیم گیری کنند.

محمدی در پاسخ به این سوال که احتمال دارد ترددها محدود شود یا خیر؟ گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید در این مورد تصمیم گیری کند.

منبع: رکنا

پیام بگذارید