باید در دروازه‌های اصلی شهر غربالگری انجام شود

0 408

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: شهرداری می‌تواند با همکاری وزارت بهداشت، پلیس، وزارت راه و پلیس راهور در راستای غربالگری ورودی و خروجی به تهران بخصوص از شمال و جنوب تهران اقداماتی انجام دهد.

ناهید خداکرمی صبح سه شنبه در تذکر پیش از دستور خود ضمن تشکر از شهرداری تهران بابت انجام اقدامات پیشگیرانه در خصوص عدم شیوع ویروس کرونا، گفت: اقدامات به موقع و جامع شهرداری تهران با کمک وزارت بهداشت، در راستای کنترل بیماری مثبت بوده است و این همکاری که در قالب مدیریت یکپارچه انجام گرفت الگوی خوبی برای همکاری سایر سازمان‌ها رقم زد.

وی با بیان اینکه جلسات متعدد مسئولین وزارت بهداشت و شهرداری تهران سبب شد که محتوای یکسان اطلاعات و اقدامات موثر بر اساس آخرین پروتکل‌های عدم نشر کرونا ویروس در تهران اجرایی شود گفت: با این حال به شهردار تهران تذکر می‌دهم چرا که برای محدود کردن ورود و خروج به شهر تهران هنوز کاری نکرده است.

وی با بیان اینکه ما نمی‌گوییم که قرنطینه در تهران شود اما حداقل شهرداری می‌تواند با همکاری وزارت بهداشت، پلیس، وزارت راه و پلیس راهور اقداماتی در راستای غربالگری ورودی و خروجی به تهران بخصوص از شمال و جنوب تهران انجام شود، گفت: باید غربالگری در دروازه‌های اصلی شهر، فرودگاهها و غیره انجام شود. البته برخی از فضاهای عمومی شهر وابسته به شهرداری نیست همچون زیارتگاه‌ها که باید طی جلساتی با متولیان، محدودیت‌هایی در آنها ایجاد شود تا شاهد همه گیری این ویروس نباشیم .

محسن هاشمی در واکنش به این تذکر گفت: اختیارات شهردار تهران در حد غربالگری نیست اما می‌تواند این پیشنهاد را به در جلسات ستاد اصلی مطرح کند.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید