با اصلاح ساختار شستا، شرکت‌های زیان‌ده از زیان‌دهی خارج شدند

0 443

رئیس هیئت‌مدیره شستا با تأیید رضوانی فر مدیرعامل شستا، گفت: با اصلاح ساختار، شرکت‌های زیان‌ده از زیان‌دهی خارج شدند و در حال حاضر تنها ۷ شرکت زیان‌ده در شستا وجود دارد.

شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی یا همان شستا درگذشته‌ای نه‌چندان دور که محمد رضوانی فر را در مدیریت خود نداشت، به حیاط‌خلوتی تبدیل‌شده بود که بعضاً افراد بی‌کفایت و کسانی که در سایر شرکت‌ها جایی برایشان پیدا نمی‌شد و برخی که به دنبال منابع مالی بودند، واردش می‌شدند. این شرکت بزرگ و ثروتمند حرف‌وحدیث‌های بسیاری را یدک می‌کشید.

شستا تا سال ۹۶ قریب به ۴۰ شرکت زیان‌ده داشت؛ زمانی که تحریم‌ها مانند الآن شدید و طاقت‌فرسا نبود. در زمان مدیریت رضوانی فر اما باوجود شرایط تحریمی حداکثری و جنگ اقتصادی آمریکا و کشورهای اروپایی علیه جمهوری اسلامی، سرمایه‌ها و دارایی‌های شستا نسبت به اوایل سال ۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش‌یافته است.

قطعاً نظام سلطه و استکبار برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی از هیچ کوششی دریغ نکرده و نمی‌کند و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ایران باید قوی شود. در بعد نظامی قوی شده‌ایم و باید در حوزه اقتصادی هم قوی شویم.

اکبر ترکان، درباره شرایط کنونی شستا، با اشاره به فهرستی از شرکت‌های زیان‌ده شستا که درگذشته منتشرشده بود، می‌گوید: امروز خوشحالم اعلام کنم در حال حاضر ما فقط ۷ شرکت زیان‌ده داریم.

رئیس هیئت‌مدیره شستا با تأیید حسن مدیریت رضوانی فر مدیرعامل شستا، گفت: «با اصلاح ساختار شرکت‌های زیان‌ده از زیان‌دهی خارج شدند، برخی شرکت‌ها ادغام و چند شرکت منحل شدند. اصلاح ساختاری که به همت مدیرعامل شستا انجام‌شده یک اصلاح ساختار اساسی است.»

وی با تأکید بر اینکه بخش دیگری از اصلاحاتی که مدیرعامل شستا انجام داده است، دفع هزینه‌های زائد است، افزود: بیش از ۴۰ شرکت که در تهران و شهرهای بزرگ دفتر مرکزی داشتند دفاتر مرکزی‌شان را تعطیل کرده و فرستاده به محل کارخانه، چراکه امروز با وسایل ارتباطی جدید نیاز نیست در تهران دفتری داشته باشند با جمعی از حقوق‌بگیران که موجب هزینه زائد شود.

ترکان تصریح کرد: یکی دیگر از کارهای خوب محمد ‌رضوانی ‌فر مدیرعامل شستا این است که از تأسیس شرکت‌های جدید پرهیز شده و طرح‌های توسعه‌ای درون بنگاه‌های موجود انجام می‌شود.

شستا ۱۸۷ شرکت را مدیریت می‌کند؛ ۸۰ شرکت آن در داخل بورس است و ۸۷ شرکت غیر مدیریتی دارند. با مدیریت پیش رویی که رضوانی فر اساس آن را پایه‌ریزی کرده است حتماً با رشد چشمگیر اقتصادی همراه خواهیم بود.

منبع: بولتن نیوز

پیام بگذارید