نواحی ۱۲۲ گانه شهرداری تهران بررسی محیط زیستی می شود

0 381

مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران گفت: بازدید دوره‌ای از فعالیت‌ها و اقدامات محیط زیستی نواحی ۱۲۲ گانه شهرداری تهران به منظور تصمیم‌گیری به‌هنگام مدیران شهری جهت بهبود عملکرد توسط اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار انجام می شود.

 صدرالدین علی‌پور گفت: فعالیت‌ها، اقدامات و پروژه‌های محیط زیستی مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران در تمامی حوزه‌های مرتبط با محیط زیست توسط تیم کارشناسی و تخصصی اداره کل محیط زیست مورد بازدید و بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: بازدیدهای تخصصی محیط زیستی مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران با هدف تسریع و تسهیل امور در روند اجرای پروژه‌ها آغاز شده است و تا شهریور ماه سال جاری ادامه دارد که به منظور بهبود کیفیت اقدامات و فعالیت های محیط زیستی، نتایج آن به اطلاع شهرداران مناطق خواهد رسید.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار در ادامه اظهارکرد: بازدیدهای دوره‌ای از مناطق به‌صورت فصلی و به منظور بررسی نحوه فعالیت پروژه‌ها به لحاظ کیفی و کمی و رفع مسائل و موانع موجود صورت می گیرد.

وی با اشاره به شعار مدیریت شهری «تهران شهری برای همه» گفت: توجه به مسائل محیط زیستی در کنار تمام فعالیت‌های عمرانی، شهرسازی و غیره از اهمیت ویژه ای برخوردار است، لذا بازدید دوره ای از پروژه‌ها و در نتیجه تصمیم گیری به‌هنگام مدیران شهری با در نظر گرفتن مشکلات موجود منجر به پیشرفت صحیح و مطلوب پروژه ها خواهد شد.

در همین راستا، کارشناسان اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، از فعالیت‌ها و پروژه های محیط زیستی مناطق ۱ و ۱۸ اعم از سوله های بازیافت و تفکیک پسماند، تجهیزات خورشیدی موجود در ساختمان نواحی و بوستان های انرژی، پکیج ها و سیستم های تصفیه آب و فضلاب بازدید کردند.
در این بازدید، عملکرد پیمانکاران در همه حوزه‌های مرتبط شامل فضای سبز و لایروبی نهرها، موارد اصلاح الگوی مصرف در ساختمان نواحی، مستندات ایزو، نحوه تفکیک پسماند از مبدا و میزان پیشرفت پروژه‌های سال ۹۸ مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش شهرنوشت، بررسی های مذکور و نتایج حاصل از آن‌ها در نهایت در جلسات ستادی که با حضور شهرداران مناطق تشکیل می شود، جهت اخذ تصمیمات لازم مطرح خواهد شد.

 

پیام بگذارید