صنایع خلاق در مناطق آزاد توسعه یابد

0 1,266

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش گفت: مناطق آزاد می توانند به محورهای صنعتی و سرمایه گذاری در حوزه صنایع خلاق تبدیل شوند.

سعید پورعلی در نشست تخصصی معاونان و مدیران فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان‌های مناطق آزاد کشور که در سالن جلسات منطقه آزاد ماکو ترتیب یافت، با اشاره به اهمیت توسعه صنایع خلاق در مناطق آزاد کشور گفت: باید دوره ویژه ای در خصوص آشنایی با صنایع خلاق در این مناطق برگزار شود و از طریق نشریات اطلاع رسانی صورت گیرد.

وی افزود: مناطق آزاد می توانند به محورهای صنعتی و سرمایه گذاری در حوزه صنایع خلاق تبدیل شوند.

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه اگر رونق و توسعه صنایع خلاق در مناطق آزاد دنبال کنیم، می توانیم یک مزیت رقابتی نیز ایجاد کنیم ادامه داد: در این صنعت امکان انتقال تجارب وجود دارد و مناطق آزاد می توانند تجارب خود را در این حوزه با سایر مناطق آزاد و حتی سرزمین اصلی به اشتراک بگذارند.

پورعلی اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در طرح‌های این حوزه نسبت به سایر حوزه‌های صنعت معمولاً بسیار کمتر و بازگشت سرمایه آن در دوره کوتاه‌تری انجام می‌شود.

در این نشست برنامه‌های حمایتی در راستای توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق و حمایت از سرمایه‌گذاران در خوشه‌های تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی، معرفی شد.

پیام بگذارید