دهکده سلامت در ۳ منطقه آزاد کشور ایجاد می‌شود

0 1,566

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور از ایجاد ۳ دهکده سلامت در مناطق آزاد خبر داد.

محمدرضا رستمی در هجدهمین نشست معاونان و مدیران فرهنگی و گردشگری سازمان مناطق آزاد کشور که در سالن جلسات سازمان منطقه آزاد ماکو ترتیب یافت، گردشگری سلامت را برای مناطق آزاد کشور یک اصل مهم یاد کرد و گفت: در این راستا در ۳ منطقه آزاد کشور که عبارتند از انزلی، فرودگاه امام و کیش دهکده سلامت تأسیس می‌شود که مذاکرات، اقدامات و فرایند اولیه طی شده است.

وی افزود: فعالیت‌های دبیرخانه شورایی عالی مناطق آزاد طی سالهای گذشته، در حوزه اجتماعی متمرکز به مشارکت اجتماعی در مناطق آزاد است که توسعه اقتصادی، صنعتی و تجاری ماحصل این اقدامات است.

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور، گردشگری را از موضوعات مهم در مناطق آزاد در راستای توسعه همه جانبه یاد کرد و افزود: ارائه تسهیلات گردشگری به پروژه‌های مرتبط مورد استقبال تعدادی از مناطق قرار گرفت که در این راستا هزار میلیارد تومان برای پروژه‌های گردشگری از سوی دبیرخانه و از محل صندوق توسعه ملی تعلق گرفته است.

رستمی، فعالیت‌های مشترک بین منطقه‌ای در راستای افزودن ظرفیت‌ها را لازم عنوان کرد و افزود: ماکو و اروند تبادل گردشگر داخلی و خارجی را به جد پیگیری می‌کنند که این امر باید در دستور کار سایر مناطق قرار گیرد و نگاه جزیره‌ای و محدود برای مناطق آزاد باید کنار گذاشته شود‌.

وی در ادامه این جلسه تاکید کرد: ۷ پروژه گردشگری در مناطق آزاد در قالب‌های هتل ۵ ستاره، مرکز تجاری و تفریحی در هر منطقه یک مورد ساخته می‌شود که سه منطقه آمادگی خود را اعلام کردند.

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور همچنین از تأسیس دفاتر یونسکو در تمامی مناطق آزاد کشور خبر داد و گفت: با اجرایی شدن این اقدام فعالیت‌های بین المللی از مناطق آزاد توسعه می‌یابد.

وی گفت: آموزش همکاری بین المللی دانشگاهی با همکاری دانشگاه ایتالیا با دو تفاهم نامه در ۸ بند با هدف ترویج همکاری بین دانشگاهی امضا شد که این اصل به جد از سوی معاونت پیگیری می‌شود.

رستمی همچنین از طراحی سامانه غذا و دارو مناطق آزاد خبر داد و گفت: این سامانه یکی از سامانه‌های درآمدزا برای مناطق آزاد است.

این نشست به صورت ادواری در مناطق آزاد کشور برگزار می‌شود که در طول روزهای برگزاری این نشست در ماکو دوره‌ها و جلسات تخصصی با حضور این اساتید در مواردی چون کسب و کارهای جدید، توسعه برند، گردشگری، اقتصاد هنر، صنایع خلاق، استارتاپ ها و شتاب دهنده‌ها و موضوعات مرتبط برگزار خواهد شد.

پیام بگذارید