۳۰۰ غواص مرداد ماه در مسابقات غواصی ارتش های جهان کیش شرکت می کنند

0 1,361

در مسابقات غواصی ارتش های جهان که مرداد امسال در جزیره کیش برگزار می شود۳۰۰ غواص از کشورهای مختلف با یکدیگر رقابت می کنند.

 

در جلسه‌ای با حضور  مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش و امیر سرتیپ محمد حسن باقری معاون پژوهش و آموزش ستاد کل نیروهای مسلح و امیر دریادار سلیم پناه جانشین فرماندهی نیروی دریایی ارتش در سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد، روند میزبانی موفق مسابقات غواصی ارتش‌های جهان در جزیره کیش بررسی شد.

بر اساس این گزارش در مسابقات غواصی ارتش‌های جهان که مرداد امسال در جزیره کیش برگزار می‌شود ۳۰۰ غواص از کشورهای مختلف با یکدیگر رقابت می‌کنند.

مظفری در این نشست با بیان اینکه میزبانی از این مسابقات یک کار ملی است و باید مقدمات برگزاری شایسته آن با دقت کامل آماده شود گفت: جزیره کیش در طول برگزاری این مسابقات ویترین کشور است. به همین دلیل باید با برنامه ریزی اصولی و دقیق به گونه‌ای عمل کنیم که کیش در نظر شرکت کنندگان خارجی این رقابت‌ها نمونه موفقی از یک شهر پیشرفته میهن اسلامی ما باشد.

وی با اشاره به مزیت‌های متعدد جزیره کیش از جمله فرهنگ بالای شهروندی، نبود ترافیک، پاکیزگی و نظم شهری، هوای تمیز و دریای زیبا، برای میزبانی از رویدادهای ورزشی بین المللی گفت: برگزاری مسابقات غواصی ارتش‌های جهان یک رویداد ارزشمند در جزیره کیش است و برای گردشگران این فرصت را فراهم می‌کند تا ضمن سفر به کیش تماشگر بخش‌های مختلف یک مسابقه بزرگ بین المللی هم باشند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر لزوم کار تیمی برای برگزاری شایسته این رویداد بین المللی اظهار داشت: رعایت استانداردهای لازم برای ارتقاء کیفیت برگزاری مسابقات غواصی ارتش‌های جهان در کیش ضروری است.

مظفری افزود: پخش این مسابقات از رسانه ملی و شبکه‌های رسانه‌ای خارجی در معرفی جزیره کیش در سطح ملی و بین المللی بسیار موثر است.

امیر سرتیپ باقری، معاون پژوهش و آموزش ستاد کل نیروهای مسلح در این نشست با بیان اینکه روسیه مبتکر برگزاری این مسابقات بوده و تا کنون دو دوره از این رقابت‌ها هم در ایران برگزار شده است افزود: مسابقات امسال در دو رشته غواصی و عملیات زیر دریایی در کیش برگزار خواهد شد که با استقبال خوب شرکت کنندگان رو به رو شده است. رقابت‌ها در بقیه رشته‌ها نیز در روسیه برگزار می‌شود.

وی با اعلام اینکه از ۷ کشور در مسابقات جزیره کیش حضور خواهند داشت گفت: نمایندگان تیم‌های شرکت کننده که برای بررسی شرایط برگزاری مسابقات به این جزیره سفرکرده بودند از جزیره کیش با عنوان بهشت گمشده و مقصد مطلوب گردشگری خانواده‌ها یاد کردند.

امیر دریادار سلیم پناه جانشین فرماندهی نیروی دریایی ارتش نیز با اعلام اینکه این مسابقات ۱۳ مرداد آغاز می‌شود اظهار داشت: حضور در این رقابت‌ها برای معرفی توانمندی تیم نیروهای مسلح کشورمان به عنوان تیم ملی فرصت ارزشمندی است. ضمن اینکه این امکان را هم فراهم می‌کند تا جزیره کیش در طول ۲۰ روز برگزاری مسابقات در رسانه‌های داخلی و خارجی معرفی شود.

وی با تشکر از همراهی و حمای های سازمان منطقه آزاد کیش و موسسه ورزش برای فراهم کردن مقدمات برگزاری این مسابقات افزود: روسیه برای پوشش رسانه‌ای این مسابقات در جزیره کیش را بر عهده دارد که از رسانه‌های مختلف جهان پخش خواهد شد و چین نیز علاقمندی خود را برای پوشش رسانه‌ای این رویداد اعلام کرده است که این فعالیت قطعاً موجب معرفی جزیره کیش به جهانیان خواهد شد.

لازم به ذکر است بیش از ۴۰ داور مسئولیت قضاوت این مسابقات را بر عهده دارند و ۲۰۰ تن از عوامل پشتیبانی نیروهای مسلح، نیز در برگزاری این مسابقات مشارکت می‌کنند. اولین دوره این مسابقات پارسال به میزبانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نوشهر برگزار شد که تیم ارتش جمهوری اسلامی ایران در بخش غواصی عمق مقام اول را کسب کرد و در مجموع به مقام پنجمی جهان دست یافت. در پایان با توجه به میزبانی خوب ایران و ظرفیت‌های جزیره کیش، این منطقه آزاد به عنوان میزبان برگزاری دومین دوره مسابقات غواصی ارتش‌های جهان معرفی شد.

پیام بگذارید