شریعتمداری: ۶ تن مواد مورد نیاز دارویی در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار گرفته است

0 380

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارای ظرفیت‌های گسترده‌ای است و امیدواریم گام‌های بزرگ و اثرگذاری برای ارتقاء خدمات به هموطنان خود برداریم. در این راستا تا هفته گذشته ۶ تن مواد مورد نیاز دارویی در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار گرفته است و این روند تداوم خواهد داشت.

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم شروع به کار باشگاه مشتریان سازمان تامین اجتماعی گفت: امروز یکی از آرزو‌های ما در حال تحقق است و با همکاری بین بخشی توانستیم شرایط مناسبی را برای ارائه خدمتی جدید به بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه در آینده بیش از ۳ میلیون بازنشسته سازمان تامین اجتماعی از مزایای این طرح برخوردار می‌شوند، گفت: یکی از تکالیف مهم ما توجه به بازنشستگان است و این اقدام علاوه بر کمک به افزایش قدرت خرید بازنشستگان بر بهبود شرایط اقتصادی بنگاه‌های اقتصادی نیز اثرگذار است و تقاضای تضمین شده‌ای را برای کالا‌های تولیدی ایجاد می‌‎کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارای ظرفیت‌های گسترده‌ای است و می‌تواند منشأ خیر و اثر مثبت برای جامعه شریف کارگران و بازنشستگان باشد. وجود بانک رفاه کارگران در کنار سازمان تأمین اجتماعی یکی از مهمترین نهادسازی‌هایی است که در این کشور صورت گرفته و می‌تواند آثار مثبت زیادی داشته باشد.

وی ادامه داد: با هم‌افزایی و همکاری بین بخشی در این وزارتخانه می‌توان گام‌های بزرگ و اثرگذاری برای ارتقاء خدمات به مخاطبان متنوع تحت پوشش برداریم و امیدواریم با استفاده از تجربیات گذشته و همکاری بیشتر از این ظرفیت بزرگ استفاده مناسب صورت گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه سخنان خود از زحمات و تلاش‌های تمامی کارکنان سازمان‌های تابعه این وزارتخانه به ویژه کادر درمانی سازمان تأمین اجتماعی در خدمت رسانی به جامعه تحت پوشش به ویژه بیماران مبتلا به ویروس کرونا تقدیر کرد و گفت: در شرایطی که دچار محدودیت و مشکلات مربوط به ویروس کرونا هستیم، جبهه مواجه با این ویروس مجموعه لایق و خدمت‌گذار مدیران و همکاران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کار بزرگی را انجام می‌دهند.

شریعتمداری اظهار داشت: بخش درمان سازمان تأمین اجتماعی با همه ظرفیت در خدمت شهروندان و ویژه بیماران مبتلا به کرونا است و در برخی شهر‌ها کل بیمارستان تأمین اجتماعی در اختیار بیماران مبتلا به کرونا قرار گرفته است که از همه سطوح مدیریت و کادر درمانی تأمین اجتماعی که با ایستادگی و مقاومت و پایمردی در این واقعه در کنار مردم هستند، تقدیر و تشکر می‌کنم. این خدمات ارزشمند قطعا در تاریخ کشورمان ماندگار خواهد بود.

وی با تقدیر از تلاش‌ها و اقدامات سازمان تأمین اجتماعی افزود: از ساعات اولیه با تشکیل قرارگاه در سازمان تأمین اجتماعی و صدور ابلاغ‌های لازم به حوزه سرمایه‌گذاری این سازمان قدم‌های موثری برای تغییر خطوط تولید و تولید حداکثری مواد ضدعفونی در سراسر کشور انجام شد و تا هفته گذشته بیش از ۳۰۰ هزار لیتر مواد شوینده و ضدعفونی کننده در این مجموعه تولید و توزیع شده است.

وی ادامه داد: در تولید دارو نیز در شستا تلاش کرده‌ایم که در تولید موارد اولیه و سایر موادی که در روند درمان و کاهش عوارض این بیماری اثرگذار هستند با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها اقدام شود و تا هفته گذشته ۶ تن مواد مورد نیاز دارویی در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار گرفته است و این روند تداوم خواهد داشت.

شریعتمداری با تأکید بر اینکه مدیریت و هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف برای مقابله با کرونا در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می‌شود، گفت: مواد ضدعفونی کننده و دارو‌های تولیدی در شستا براساس قواعد مصوب درچارچوب قواعد توزیعی وزارت بهداشت، توزیع می‌شود و واحد‌های تولیدی مستقیما برای توزیع اقدامی نمی‌کنند و در چارچوب ضوابط وزارت بهداشت اقدام صورت می‌گیرد.

منبع: خبرگزاری موج

پیام بگذارید