کاهش ۶۰ درصدی مسافران اتوبوس‌های تهران

0 369

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: برنامه زمانبندی حرکت خطوط اتوبوسرانی هیچ تغییری نکرده است و از شهروندان تهرانی درخواست می‌کنم در صورت پُر بودن اتوبوس‌ها سوار نشوند.

«محمود ترفع» مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران درباره انتشار تصاویری از ازدحام جمعیت در یکی از اتوبوس‌های بی. آر. تی که دلیل آن افزایش سرفاصله حرکت ذکر شده بود، گفت: سرفاصله حرکت اتوبوس‌ها به هیچ وجه تغییری نکرده و اتوبوس‌ها کماکان خلوت هستند. براساس تراکنش مکانیزه، شاهد کاهش ۶۰ درصدی مسافر در این ایام بوده‌ایم. اگر چنین اتفاقی رخ داده باشد، احتمالا به صورت موردی است و به معنای افزایش سرفاصله‌های حرکت اتوبوس‌ها نیست.

او با اشاره به اینکه در روزهای گذشته به نظر می‌رسد حساسیت مردم کمتر از قبل شده است، اظهار داشت: از تمامی خطوط بی. آر. تی بازدید دارم و ازدحام جمعیت در خطوط وجود ندارد. البته ممکن است در طی ساعتی به دلیل تعطیلی، در یک اتوبوس شاهد ازدحام باشیم، اما براساس شواهد قریب به اتفاق اتوبوس‌ها با کاهش مسافر روبرو هستند.

ترفع با تاکید بر اینکه برنامه زمانبندی حرکت خطوط اتوبوسرانی هیچ تغییری نکرده است، گفت: از شهروندان تهرانی درخواست می‌کنم در صورت پُر بودن اتوبوس‌ها سوار نشوند و برای حفظ سلامتی خودشان منتظر اتوبوس بعدی بمانند. سرویس‌دهی اتوبوس‌ها به همان روال عادی برقرار است و ضدعفونی اتوبوس‌ها نیز به صورت منظم و روزانه در حال انجام است. ما نمی‌توانیم مانع سوارشدن مردم به اتوبوس ها شویم و خودشان باید این موارد را رعایت کنند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی همچنین در خصوص ضدعفونی اتوبوس‌های پایتخت با اشاره به اینکه مشکلی در این زمینه وجود ندارد، اظهار داشت: برنامه ضدعفونی اتوبوس‌ها به صورت روتین و با نظم بیشتری نسبت به روزهای اول در حال انجام است و از دیروز افشانه‌های دستی ضدعفونی نیز در اختیار اتوبوسرانی قرار گرفت و تا امروز در بین ۵۰ درصد اتوبوس‌ها توزیع شده است و تا پایان هفته سعی می‌کنیم در اختیار همه اتوبوس‌ها قرار گیرد.

ترفع همچنین در خصوص کمبود ماسک و دستکش در بین رانندگان اتوبوس گفت: متاسفانه همچنان در این زمینه مشکل داریم و نتوانستیم برای همکاران زحمتکش خود این اقلام را تهیه کنیم، اما کل کشور با این کمبود روبرو است و امیدواریم این مشکل هرچه سریعتر برطرف شود.

منبع: ایلنا

پیام بگذارید