تداوم هوای مطلوب در پایتخت

0 392

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز سه شنبه (۲ اردیبهشت ماه) کیفیت هوای پایتخت قابل قبول است و پیش‌بینی می‌شود که در شرایط مطلوب باقی بماند.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با برقراری جوی ناپایدار و آسمان نیمه‌ابری در صبحگاه امروز (۲ اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

با تداوم این وضعیت جوی، در بیشتر اوقات روز همراه با وزش باد مؤثر و گاهی رگبار پراکنده در برخی ساعات بعدازظهر، احتمال می‌رود کیفیت هوا طی روز در شرایط مطلوب باقی بماند.

اواخر وقت امروز (۲ اردیبهشت ماه) نیز وزش باد مؤثر از تجمع ذرات معلق کاسته و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

این وضعیت جوی تا صبح فردا (۳ اردیبهشت ماه) ادامه دارد و در بیشتر مناطق وضعیت مطلوب کیفیت هوا برقرار خواهد شد.

طی روز وزش باد مؤثر تا نسبتاً شدید، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد و با تداوم این وضعیت جوی تا شامگاه فردا (۳ اردیبهشت ماه) در بیشتر مناطق پایتخت برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۴ و هوا در شرایط قابل قبول (سالم) بود. این شاخص هم‌اکنون ۷۷ و هوا در شرایط قابل قبول است.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید