همه بیمه شدگان از بورسی شدن شستا بهره مند می‌شوند

0 349

حسینعلی حاجی دلیگانی گفت: با توجه به موقعیت هلدینگ شستا، بورس می تواند از طریق پتانسیل شفاف سازی هلدینگ های بزرگ، صداقت و عدالت را در اقتصاد ملی رواج دهد.

عرضه سهام هلدینگ شستا در بورس سبب جذب حجم زیادی از نقدینگی سرگردان عمومی در فعالیت های اقتصادی سالم شده که به تبع از ورود تقاضای سوداگرانه و کاذب در سایر بخش های اقتصادی نظیر مسکن، طلا و ارز، خرید خودرو و … کاسته می‌شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان مطلب فوق گفت: واگذاری شستا در بورس کالا اقدامی است که باید از دیدگاه های مختلف به آن پرداخته شود.

وی با اشاره به این که عرضه شستا در بورس کالا نقش دولت را در اقتصاد کمرنگ خواهد کرد بیان کرد: تصدی گری و دخالت دولت در امور مختلف با عرضه شستا در بورس از بین خواهد رفت و به دولت اجازه بنگاه داری داده نخواهد شد.

حاجی دلیگانی با تاکید بر این که تامین اجتماعی متعلق به همه بیمه شدگان است، اظهار داشت: حق و حقوق میلیون ها بیمه شده در صندوق تامین اجتماعی نهفته است و باید در این باره با ریزبینی تصمیم گیری شود.

این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به این که نقش بورس شفاف سازی در قیمت و رعایت عدالت است بیان کرد: با توجه به نقش و کار کردی که بورس دارد می توانیم انتظار داشته باشیم که شفاف سازی در این باره شکل بگیرد و صاحبان اصلی این صندوق یعنی بیمه شدگان بتوانند از این روش بهره مند شوند.

به گفته حاجی دلیگانی هلدینگ شستا یکی از بزرگترین بنگاه های اقتصادی است و با توجه به این موضوع باید برنامه ریزی شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به این که نقش بورس در راستای اعتمادسازی عمومی بسیار حیاتی است بیان کرد: با توجه به مو قعیت هلدینگ شستا، بورس می تواند از طریق پتانسیل شفاف سازی هلدینگ های بزرگ، صداقت و عدالت را در اقتصاد ملی رواج دهد.

منبع: بولتن نیوز

پیام بگذارید