ماه رمضان فرصت بسیار مناسبی برای کنترل کروناست

0 307

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: چنانچه ترددهای غیر ضروری در سطح شهر افزایش یابد ممکن است با افزایش آمار مواجه شویم.

علیرضا زالی، ضمن ابراز نگرانی از افزایش میزان ترددها و سفرهای بین استانی، اظهار کرد: با وجود انجام ترددهای غیر ضروری و تفریحی در سطح شهر و افزایش مسافرت‌ها قطعاً با افزایش بار بیماری روبرو خواهیم بود.

وی افزود: متأسفانه کنترل و یا کاهش بار بیماری کووید ۱۹ پیام غلطی است که به مردم رسیده و اگر چنانچه در برخی شهرها آمارهایی از کاهش کرونا به گوش می‌رسد نباید تصور کنیم که به طور کلی بیماری ریشه کن شده است.

زالی، کرونا را ویروسی فریبنده و خطرناک دانست و خاطرنشان کرد: باید ملاحظات بهداشتی با قوت و جدیت همچنان ادامه داشته باشد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، اظهار کرد: در تهران ۳۱۳ مورد جدید بیماری کرونا در بخش‌های عادی و ۸۶ نفر نیز در بخش‌های ویژه بستری شده اند و ۴۶۲ بیمار نیز از مجموع بیمارستان‌های تهران ترخیص شده اند.

وی از افزایش ۱,۵ درصدی آمار مبتلایان خبر داد و گفت: این مهم نشان دهنده شیب نسبتاً ملایم مبتلایان به کرونا است.

زالی در ادامه با اشاره به افزایش ۱۱ درصدی بهبود یافتگان در بیمارستان‌های کلانشهر تهران، توضیح داد: اگر چنانچه ترددهای غیر ضروری در سطح شهر افزایش یابد ممکن است با افزایش آمار مواجه شویم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه ناقلین بدون علامت گروه‌های پرخطر انتشار بیماری محسوب می‌شوند، افزود: حتی در افرادی که از بیمارستان‌ها هم مرخص می‌شوند، درمان قطعی سه تا چهار هفته زمان بر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در بیماری‌های اپیدمیولوژیک گمانه زنی‌های فراوانی مبنی بر واکنش‌های مختلف ویروس وجود دارد افزود: احتمال افزایش ترددها با تند شدن بار بیماری کرونا وجود دارد.

زالی از برنامه ریزی برای نحوه فعالیت ادارات و ارائه پیشنهادات برای ناوگان حمل و نقل عمومی برای کنترل و ریشه کنی کرونا در تهران خبر داد و افزود: ماه مبارک رمضان فرصت بسیار مناسبی برای تغییر روند زندگی مردم و کنترل کرونا خواهد بود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های کاری مختلف در شیفت‌های شب و یا بعدازظهر را راه برون رفتی برای کاهش ترددها خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر

پیام بگذارید