ابتلای ۳۰۰ کارمند شهرداری تهران به کرونا

0 398

به گفته رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران حدود ۳۰۰ نفر از کارکنان شهرداری تاکنون به کرونا مبتلا شده‌اند.

بعد از شیوع کرونا در کشور، فعالیت بسیاری از مشاغل متوقف شد. بعد از تعطیلات نوروز ۹۹ بسیاری از کسب و کارها دوباره بازگشایی شدند. مدیران شهری، تعدادی از کارکنان خود را برای پیشگیری از ویروس کرونا دورکاری کردند و از سوی دیگر به دلیل اینکه بسیاری ازکارمندان و کارگران شهرداری در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا قرار داشتند طرح غربالگری در دستور کار قرار گرفت.

حمید چوبینه مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران در این باره گفت: پایش سلامت کارکنان شهرداری را در دستور کار قرار دادیم و از زمانی که بیماری کرونا به صورت کشوری مطرح شد، به دلیل سطح مواجهه همکاران در محیط کاری با این ویروس، این بیماری به یکی از دغدغه‌های اساسی تبدیل شد.

وی ادامه داد: با دستور شهردار تهران تمامی امکانات برای مقابله با این بیماری به کار گرفته شد و در خصوص سلامت کارکنان شهرداری هم پروتکل‌هایی را اجرایی کردیم.

غربالگری کارگران بهشت زهرا، تره بار و آتش نشانی، پسماند و شهروند
مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران با تاکید بر این موضوع که برای غربالگری کارگران شهرداری برنامه‌ریزی صورت گرفت ادامه داد: با توجه به اینکه بخش‌هایی از شهرداری تهران تعطیل بردار نبودند همانند سازمان بهشت زهرا ما طرح غربالگری را آغاز کردیم و همچنین در سازمان پسماند، میوه و تره‌بار،‌ آتش‌نشانی، شرکت شهروند از تمامی همکاران غربالگری صورت گرفت.

چوبینه به اسکان‌های کارگری اشاره کرد و گفت: ‌پروتکل‌های انجام غربالگری کرونا در محل اسکان کارگری هم تهیه شد.

این مقام مسوول گفت: آیتم‌های تشخیصی در طرح غربالگری کارگران شهرداری از ویروس کرونا که در هنگام ورود آنها به محل کار صورت می‌گیرد بیشتر از نمونه‌های مشابه است و به طبع نتایج دقیق‌تری در اختیار خواهیم داشت.

شهرداری تهران برای قطع زنجیره بیماری پروتکل‌های درمانی برای شناسایی بیماران در نظر گرفت.

حامد مظاهریان معاون توسعه منابع شهرداری تهران در این باره گفت: اولویت ما صیانت از کارکنان شهرداری در طرح مبارزه با کرونا است و با اجرای غربالگری ضمن اطمینان و مراقبت از سلامتی کارکنان و جلوگیری از بیمار شدن آنها تلاش‌هایی برای قطع زنجیره بیماری، بیماریابی و اتخاذ پروتکل‌های درمانی برای بیماران شناسایی شده صورت گرفته است.

وی ادامه داد: افرادی که به طور قطعی به بیماری مبتلا شده بودند را شناسایی کردیم و در مسیر صحیح درمان قرار گرفتند.

معاون شهردار تهران تاکید کرد: برای همکاران فاقد دفترچه بیمه شهرداری تا سقف یک میلیون بسته حمایتی درمانی شامل ارجاع به پزشک و غیره پیش‌بینی شده است.

یکی از اقدامات شهرداری تهران برای کاهش شیوع ویروس کرونا دورکاری کارمندان بود. پیروز حناچی شهردار تهران در بخشنامه‌ای دورکاری بخشی از کارکنان شهرداری را اعلام کرد و تاکید کرد بر اساس پروتکل‌های وزارت بهداشت در نظر گرفته شده و بیماران خاص، بانوان باردار، بیماران مزمن تنفسی، قلبی، کلیوی، دیابتی، و بانوان دارای فرزند زیر ۶ سال افراد معلول و کم توان جنسی و حرکتی وکارکنان دارای فرزند بیماری خاص و معلول در اولویت دور کاری قرار گرفتند و قرار شد این دورکاری تا پایان شیوع ویروس کرونا ادامه داشته باشد.

شهرداری تهران بیش از ۶۰ هزار کارمند دارد و برخی از آنها در معرض ابتلا به بیماری هستند.

منبع: فارس

پیام بگذارید