فقدان اعمال مدیریت یکپارچه در بدنه شهرداری بیش از پیش احساس می‌شود

0 362

شهربانو امانی گفت: فقدان اعمال مدیریت یکپارچه در بدنه شهرداری و رسیدگی به معضلات بیش از بیش احساس می‌شود.

شهربانو امانی در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در تذکری با اشاره به بازدید خود در یکم اردیبهشت ماه از مجموعه بوستان چیتگر و دریاچه شهدای خلیج فارس، در خصوص اقدامات مقابله با بیماری کرونا در این دو مجموعه گفت: متأسفانه در این بازدید با صحنه‌های ناراحت کننده و تأسف بار مواجه شدم. مواجهه با انباشت زباله‌ها و استشمام بوی متعفن در ضلع غربی دریاچه منظره‌ای نامناسب و شرم آور خلق کرده بود.

امانی افزود: محوطه‌ای خالی بین بوستان چیتگر و دریاچه شهدای خلیج فارس بدون مدیریت باقی مانده است و تنها با دیواره‌ای از فنس و توری حد فاصله این دو مجموعه گردشگری تفکیک شده است.

وی ادامه داد: بارها اعضای شورا و مدیریت شهری بر موضوع اجرای مدیریت یکپارچه شهری تاکید داشتند؛ ولی متاسفانه این موضوع حائز اهمیت در مجموعه شهرداری تهران که مدعی اجرای مدیریت یکپارچه شهری است به هیچ وجه رعایت نشده و نشانه‌هایی از این ادعا در بدنه شهرداری دیده نمی‌شود.

امانی تاکید کرد: در حالی که این محل می‌تواند فرصت بزرگی جهت انتفاع شهروندان و بهره برداری شهرداری تهران باشد به معضل و تهدیدی بزرگ برای سلامت شهروندان به دلیل دپوی انبوه زباله تبدیل شده و مجموعه‌های تحت امر از پذیرفتن مسئولیت اداره این محوطه خالی دارای ارزش گردشگری و درآمد زایی شانه خالی کردند. از این دست فضاها که در مرزهای استحفاظی مناطق و یا سازمان‌های شهرداری تهران قرار دارد در سطح شهر زیاد است و به چشم می‌خورد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر لزوم تحقق مدیریت یکپارچه در بدنه شهرداری تهران گفت: فقدان اعمال مدیریت یکپارچه در بدنه شهرداری و رسیدگی به معضلات بیش از بیش احساس می‌شود. لذا درخواست می‌کنم با توجه به اهمیت موضوع و در راستای اجرای ماده ۷۳ قانون شوراها این تذکر به شهرداری ابلاغ شود.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید