آخرین وضعیت کرونا در تهران

0 332

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: با توجه به این که تعدادی از افراد ممکن است علایم بالینی نداشته باشند و به عنوان حامل در سطح شهر تردد کنند می توانند به سرعت بیماری را منتشر کنند بنابراین همچنان باید تهران را یک شهر آلوده تلقی کنیم.

علیرضا زالی با اشاره به اینکه تهران همچنان به عنوان یک شهر آلوده تلقی می شود به افراد توصیه کرد ضمن رعایت ملاحظات بهداشتی از تجمعات و حضور غیر ضروری اجتناب کنند. وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته در شهر تهران تقریبا حدود ۲۰۰ مورد جدید در بخش‌های عادی و ۸۵ مورد جدید نیز در بخشهای ویژه بستری شدند و ۲۵۲ بیمار نیز از بخشهای درمانی ترخیص شدند.

او افزود: در مجموع آمار کل بستری شده عادی و ویژه ما در مقایسه با ۲۴ ساعت قبل حدود منفی ۱,۷ درصد کاهش داشته است. در بخش مراجعان نیز شاهد کاهش آمار بوده ایم و حدود دو درصد نیز در مجموع تختهای بیمارستانی در ۲۴ ساعت گذشته کاهش اقامت بستری را شاهد بوده ایم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در ادامه گفت: با توجه به این که تعدادی از افراد ممکن است علایم بالینی نداشته باشند و به عنوان حامل در سطح شهر تردد کنند می توانند به سرعت بیماری را منتشر کنند بنابراین کمافی سابق باید تهران را یک شهر آلوده تلقی کنیم، به ویژه سطوحی که در تماس مشترک بین شهروندان است باید به عنوان سطح آلوده تلقی شود تا خلاف آن ثابت شود. به گفته وی به دلیل این که استان تهران و شهر تهران از جمله شهرهای پرمخاطره است تصمیم گیری در مورد مشاغل پرخطر از یک ملاحظات خاص شهر تهران برخوردار خواهد بود.

زالی با اشاره به تجمع و حضور برخی افراد در کنار بوستانها و پارک‌ها هشدار داد: این بیماری مطلقا از جامعه رخت نبسته است و نباید فریب کاهش آمار را خورد. اگر امروز با یک فراز و فرود آماری روبرو هستیم این شرایط کاملا شکننده، ناپایدار و بی ثبات تلقی می شود و به معنای عادی سازی شرایط و رسیدن بیماری به افول قطعی نیست. وی تاکید کرد: اگر بتوانیم شرایطی را ایحاد کنیم که به مدت دو هفته میزان مراجعان بیمارستانی و مجموعه شرایط بیمارستانی روبه تنزل باشد آن وقت می توانیم از ثبات بیشتر صحبت کنیم و این شرایط باید حداقل دو هفته به طول بینجامد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در خاتمه سخنان خود از شهروندان تهرانی خواست همچنان ملاحظات بهداشتی را رعایت کرده و به ویژه از حضور غیرضروری در سطح شهر اجتناب کنند.

منبع: خبرگزاری برنا

پیام بگذارید