شستا با بازدهی ۵۴ درصدی متوقف و ملزم به ارائه توضیح شد

0 377

سرمایه گذاری تامین اجتماعی پس از ۱۱ روز حضور در بورس به علت افزایش ۵۴ درصدی قیمت سهام با توقف نماد روبه‌رو و ملزم به افشای اطلاعات و ارائه توضیح شد.

درجریان معاملات دومین روز این هفته، بازار سهام در تداوم روند صعودی، یکپارچه مثبت آغاز و با صف خرید در اکثر نمادها آغاز به کار کرد به طوری که آغاز معاملات با رشد بیش از ۱۸ هزار واحدی شاخص همراه شد.

در نهایت با ادامه رشد تقاضاها، دماسنج بازار سرمایه با جهش بی سابقه ۴۶ هزار و ۹۰۲ واحدی ضمن شکستن رکورد رشد روزانه با ورود به کانال ۹۶۴ هزارتایی، نزدیک به محدوده یک میلیون واحدی به معاملات امروز پایان داد.

در این میان، بررسی وضعیت داد و ستد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در یازده روز حضور در بورس نشان می دهد بعد از کسب بازدهی مثبت ۵۴ درصدی سهام طی روزهای اخیر با توقف نماد روبرو و ملزم به افشای اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی حداکثر ظرف مدت دو روز کاری در سامانه تدان شده است.

طی این مدت قیمت سهام این هلدینگ ۸ هزار میلیارد تومانی از ۸۶۰۰ به ۱۳۲۶۷ ریال رسیده و از دو میلیون و ۷۰ هزار نفر خریدار “شستا” در روز اول، فقط ۴۵ هزار و ۶۷۸ نفر معادل ۲.۲ درصد از بزرگترین عرضه اولیه تاریخ بورس خارج شده اند.

منبع: بورس پرس

پیام بگذارید