برگزاری نمایشگاه بین‌المللی جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا

0 380

نمایشگاه بین‌المللی «جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا» از ۲۴ تا ۲۶ خرداد برپا می‌شود و برای بازدیدکنندگان عمومی نیز به صورت زنده در فضای مجازی پخش خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، اعضای هیات مدیره و معاونان این شرکت، مدیران ستادهای برگزاری نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا و نمایندگانی از وزارت بهداشت و دیگر اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا در این جلسه حضور یافتند.

حسین زاده در این نشست که در تالار اصفهان نمایشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: صنعت نمایشگاهی ۱۵۰ دسته شغلی دارد که همه آنها در ایام شیوع ویروس کرونا متضرر شده‌اند و حدود ۲۰ میلیارد تومان درآمد نمایشگاهی با وجود این بحران کاهش یافته است.

وی با بیان این که مردم ایران در این ایام خلاقیت هایی در عرصه تولید داشته‌اند که در میان کشورهای دنیا مثال زدنی است، افزود: به همین دلیل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران پیشنهاد ایجاد فرصتی برای معرفی این خلاقیت‌ها را مطرح کرد و با موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا مجوز برگزاری یک نمایشگاه بین‌المللی در این باره صادر شد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران ادامه داد: در نمایشگاه بین‌المللی «جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا» که از ۲۴ تا ۲۶ خرداد برپا می‌شود، توانمندی‌های وزارت صمت، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد اجرای فرمان امام، وزارت بهداشت و علوم پزشکی و بخش خصوصی در عرصه مقابله با این ویروس به نمایش گذاشته خواهد شد.

کمیسر ژنرال اکسپو ۲۰۲۰ دوبی یادآور شد: کشورهای دیگری همچون چین نیز قابلیت حضور در این نمایشگاه را دارا هستند و می‌توان فعالیت‌های آنها در عرصه مقابله با کرونا را هم به نمایش گذاشت.

حسین زاده در پایان با تاکید براین نکته که به منظور برگزاری نخستین نمایشگاه سال ۹۹، پروتکل‌های بهداشتی بازدید و غرفه‌سازی منطبق با دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین شده تصریح کرد: این نمایشگاه برای بازدیدکنندگان عمومی نیز به صورت زنده در فضای مجازی پخش خواهد شد.

منبع: گسترش‌نیوز

پیام بگذارید