درخواست مدیر عامل شستا برای تخصیص ارز دارو

0 323

مدیر عامل شستا گفت: سال گذشته دو میلیارد دلار ارز برای دارو اختصاص یافت که امسال یک و نیم میلیارد دلار دیده شده، اما در چهار ماه گذشته هیچ تخصیصی برای ارز دارو صورت نگرفته است.

مدیر عامل شرکت‌های سازمان تامین اجتماعی (شستا) در نشست معاون اول رئیس جمهور با مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سال گذشته دو میلیارد دلار ارز برای دارو اختصاص یافت که امسال یک و نیم میلیارد دلار دیده شده، اما هنوز تخصیص نیافته است.

محمد رضوانی فرد افزود: سود خالص تجمعی شرکت‌های شستا در سال گذشته به ۱۹ هزار میلیارد تومان رسید که ۱۷۸ درصد رشد کرد.

وی گفت: سال مالی ما ۳۱ خرداد است و سود اصلی شستا در ۳۱ خرداد سال ۹۷، هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و در سال ۹۸ حدود ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود و پیش بینی می‌شود ۳۱ خرداد امسال این سود به حداقل ۱۷ هزار میلیارد تومان برسد.

رضوانی فرد افزود: ۲۹ شرکت مراحل نهایی انحلال را طی می‌کند و ۳ شرکت نیز سال گذشته واگذار شد و ۳۸ درصد عرضه‌های اولیه در بازار متعلق به شستاست و امسال هم ۳ عرضه اولیه داشتیم و ۱۴ شرکت هم امسال در بورس عرضه خواهد شد.

مدیر عامل شستا گفت: در خصوص افزایش سرمایه در سال گذشته ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در ۲۹ شرکت انجام شد و امسال در ۴۲ شرکت افزایش سرمایه می‌دهیم و سال گذشته صددرصد تعهداتمان در بحث سامانه نیمایی عمل شد و ۱۰۵ محصول جدید را عرضه کردیم که ۳۰ محصول برای نخستین بار عرضه می‌شد.

آقای رضوانی فرد با اشاره به اینکه جایگاه نخست خود را در تولید لاستیک حفظ کرده ایم، افزود: ۳۸ درصد بازار لاستیک را در اختیار داریم.

وی گفت: سال گذشته دو میلیارد دلار ارز برای دارو اختصاص یافت که امسال یک و نیم میلیارد دلار دیده شده، اما در چهار ماه گذشته هیچ تخصیصی برای ارز دارو صورت نگرفته است.

آقای رضوانی فرد افزود: در گروه دارویی شستا به اندازه ۹ ماه مواداولیه را تامین کرده ایم و بیماری کرونا را می‌توانیم، کنترل کنیم، اما برای تامین برخی دارو‌ها با این شرایط نمی‌توانیم کاری کنیم.

وی گفت: پارسال وزیر صنعت قول داد قیمت سیمان صددرصد افزایش پیدا کند، اما فقط ۳۷ درصد محقق شد و درخواست می‌کنیم به آنچه قول داده شده است عمل شود چراکه ما بیش از ۳۰ درصد سیمان مورد نیاز کشور را تولید می‌کنیم.

مدیر عامل شستا درباره شیوع بیماری کرونا در سازمان‌های تابعه این شرکت نیز افزود: در میان ۶۵ هزار نفر از کارکنان ۱۸۷ نفر به این بیماری مبتلا شده اند و فقط یک مورد فوتی داشتیم.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

پیام بگذارید