توسعه شهرداری هوشمند و الکترونیک از آثار مثبت کرونا

0 416

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و سرپرست توسعه منابع انسانی شهرداری تهران گفت: دو رویکرد مهم کاهش هزینه و افزایش درآمد در مدیریت امروز شهرداری تهران به طور جدی دنبال می‌شود و در سازمان ورزش نیز نیازمند توجه به این دو رویکرد هستیم که البته گام‌هایی نیز در این زمینه برداشته شده است.

حامد مظاهریان در نشست مشترک با مدیرعامل و معاونین و مدیران سازمان ورزش شهرداری تهران که با حضور مدیران ارشد حوزه معاونت برنامه ریزی شهرداری برگزار شد، گفت: در کنار تاثیر منفی کرونا بر درآمدهای شهرداری، شاهد آثار مثبت آن بر شیوه اداره شهر نیز هستیم که از آن جمله توسعه شهرداری هوشمند و الکترونیک هستیم که اتفاق مهمی است.

وی اظهار کرد: امروز جلسات مدیریتی مجازی زیادی در تهران در کنار ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان برگزار می شود که اگر اجبار کرونا نبود، قطعا همچنان روش‌های هزینه بر گذشته در اداره شهر ادامه داشت.

معاون شهردار تهران با اشاره به عملکرد شهرداری در ایام شیوع ویروس کرونا که آن را قابل توجه و ارزشمند توصیف کرد، اشاره و تاکید کرد: نوروز امسال شاهد فعالیت‌های خوب نوروزخانه بود که با کاهش محسوس هزینه اجرا، اثرگذاری خوبی میان شهروندان داشت.

وی با اشاره به کاهش منابع درآمدی شهرداری ناشی از رکود در حوزه ساخت ساز که احتمالا در یکی دو سال آینده نیز ادامه خواهد داشت، گفت: شهر تهرام دیگر با شیوه‌های پر هزینه سال‌های گذشته امکان اداره شدن ندارد و نیازمند هستیم رویکردهای تازه‌ای را در مدیریت شهر دنبال کنیم.

مظاهریان با اشاره به فعالیت‌های سازمان ورزش شهرداری تهران و نقش آن در توسعه ورزش همگانی گفت: اکنون در حوزه ورزش شهرداری تهران بیش از سه هزار نفر با ۴۱۵ مجموعه ورزشی فعال هستند که اهمیت موضوع فعالیت‌های ورزشی شهرداری را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه دو رویکرد مهم کاهش هزینه و افزایش درآمد در مدیریت امروز شهرداری تهران به طور جدی دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: در سازمان ورزش نیز نیازمند توجه به این دو رویکرد هستیم که البته گام‌هایی نیز در این زمینه برداشته شده است.

امیر محسنی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران نیز در این نشست ضمن ارائه گزارش جامعی از وضعیت این سازمان در حوزه‌های مالی، درآمدی و منابع انسانی، یکی از رویکردهای مهم در اداره فضاهای ورزشی تهران را توجه به برون سپاری مجموعه‌ها عنوان کرد.

وی افزود: در شهر تهران اکنون ۲۳ پروژه ناتمام ورزشی ‌وجود دارد که برای تکمیل آن‌ها بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و این آمادگی را داریم که با بهره گیری از توان بخش خصوصی نیمی از آنها را تا پایان امسال آماده بهره برداری کنیم.

وی توسعه شهر هوشمند در خدمات ورزشی و اجرای پروژه‌های بزرگ چند منظوره ورزشی را از دیگر رویکردهای مدیریتی سازمان ورزش در سال جاری عنوان کرد.

منبع: خبرگزاری برنا

پیام بگذارید