نامگذاری خیابان‌های منتهی به وزارت بهداشت به نام “شهیدان راه سلامت”

0 321

سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران درباره نامگذاری‌های روز گذشته شورای شهر تهران توضیحاتی بیان کرد.

حجت نظری با اشاره به نامگذاری‌های صورت گرفته در جلسه روز گذشته شورای اسلامی شهر تهران، اظهار کرد: روز گذشته نامگذاری‌هایی صورت گرفت که از جهات مختلف حائز اهمیت است چراکه به افرادی که در بحران اخیر و مبارزه با کرونا جان خود را از دست داده‌اند، مربوط می‌شود.

وی افزود:ما بر این باور بودیم که باید دینمان را به شهدای سلامت ادا کنیم، از این رو نامگذاری سه خیابان را در مجاورت وزارت بهداشت به نام دکتر حبیب الله پیروی، مهدی وریجی و نرجس خانعلی زاده را در دستور کار قرار دادیم.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی وا جتماعی شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: دکتر پیروی از پزشکان قدیمی و جراحان معروف تهران بود که ۸ سال نیز به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فعالیت داشت؛ مهدی وریجی نیز نیروی شهرداری بود و علاوه بر اینکه مدیریت درمانگاه شهرداری منطقه ۲۱ را بر عهده داشت، فرزند شهید نیز بود و خودش نیز در راه خدمت به شهروندان تهرانی در دوران کرونا به درجه رفیع شهادت نائل شد.

وی گفت: نرجس خانعلی زاده نیز نخستین پرستار زن شهید در دوران کرونا بود که در لاهیجان و در سن ۲۴ سالگی به شهادت رسید و می‌توان او را جوانترین شهید سلامت قلمداد کرد. با توجه به اینکه قصد داشتیم مجموعه معابر منتهی به وزارت بهداشت را به نام افرادی که در حوزه سلامت خدمات شایانی داشتند، نامگذاری کنیم سه نامگذاری مذکور انجام شد.

نظری با اشاره به اینکه نامگذاری یک میدان در نزدیکی حرم عبدالعظیم حسنی نیز در دستور جلسه روز گذشته قرار داشت، خاطرنشان کرد: سال گذشته نام میدان امام هادی (ع) که در جوار آرامگاه شیخ صدوق قرار داشت با درخواست امام جماعت به نام شیخ صدوق تغییر کرد بر این اساس در جلسه دیروز میدان جدید‌الاحداثی در نزدیکی حرم عبدالعظیم حسنی به نام امام هادی (ع) نامگذاری شد.

وی افزود: همچنین خیابانی در محدوده منطقه ۶ پایین‌تر از بزرگراه شهید همت تا محدوده بزرگراه شهید حکیم که پیش از این آزادگان شناخته می‌شد به نام استاد «عباس یمینی شریف» تغییر یافت چراکه در معابر شهر تهران تکرار در نام آزادگان وجود دارد. علاوه بر این نام بلوار شهدا در محدوده منطقه ۱۵ نیز به نام شهیدان «سجادیان» که ۵ شهید از یک خانواده هستند، تغییر یافت.

منبع: تسنیم

پیام بگذارید