بی‌رونقی صنعت چاپ در روزهای پساکرونا

0 293

نائب رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران از بی‌رونقی صنعت چاپ در روزهای پساکرونا خبر داد و گفت: بسیاری از چاپخانه‌ها هنوز آغاز به کار نکرده و یا تعطیل کرده‌اند.

بهمن پورمند عصو هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران تهران با انتقاد از رویه مسئولان و دولت در حمایت از صنایع چاپ خسارت دیده از کرونا گفت: بارها با مسئولان مختلف از وزارت ارشاد گرفته تا اتاق اصناف و اتاق تهران درباره وضعیت صنعت چاپ و خسارات زیادی که این صنعت از کرونا دیده است، مذاکره کردیم اما تاکنون هیچ نتیجه‌ای نداشته است.

وی با اشاره به برآورد خسارات صنعت چاپ گفت: اکنون نمی‌توانم رقم برآورد شده را رسانه‌ای کنم، اما وزارت ارشاد در سطح کشور برآوردی داشته است که رقم بالایی را نیز شامل می شود.

پورمند تصریح کرد: در صنعت چاپ از ابتدای سال جاری تاکنون رونق کسب و کار نداشته است، چرا که پس از تعطیلی‌ها نیز ماه رمضان مبارک رمضان آمد و عملاً نیمی از فعالیت‌ها خوابیده است.

وی ادامه داد: در فهرستی که برای حمایت از صنایع اقتصادی آسیب‌دیده آماده شده است، اسمی از چاپخانه‌‌ها به عنوان یک رسته شغلی آسیب‌دیده نیامده بود،،‌ من با مسئولان وزارت صنعت گفت‌وگو کردم و این گلایه را که چرا اسمی از چاپخانه‌ها آورده نشده است، مطرح کردم که خوشبختانه برطرف شد.

پورمند ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد قابل توجهی از چاپخانه‌ها در تهران و سراسر کشور هنوز آغاز به کار نکرده‌اند، چرا که وضعیت سفارشات چاپی و فعالیت آنها مشخص نیست. از سوی دیگر برخی از چاپخانه‌ها نیز بدون اینکه تغییر کاربری داده باشند تعطیل کرده‌اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پیام بگذارید