واگذاری شستا در بورس با تصمیم سازمان تامین اجتماعی

0 340

رئیس مجلس گفت: واگذاری شستا در بورس با تصمیم سازمان تامین اجتماعی بود و اشکالی در این خصوص وجود ندارد.

علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز در تذکری شفاهی گفت: نحوه برکناری آقای رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت عجیب بود، اگر استیضاح مصلحت نیست، عزل وزیر صمت در شرایط کنونی چه مصلحتی داشت.

نماینده مردم محلات و دلیجان افزود: رئیس جمهور باید به جای توبیخ آقای رحمانی به دلیل رایزنی نکردن ایشان برای موافقت نمایندگان با تفکیک وزارت بازرگانی، ایشان را به دلیل افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها توبیخ می‌کرد.

وی با بیان اینکه آقای نوبخت مطرح می‌کند مشکلات بازنشستگان تامین اجتماعی به ما ارتباطی ندارد، اضافه کرد: حال که چنین است مدیرعامل شستا نیز باید توسط کارگران انتخاب شود اگر مشکلات بازنشستگان تامین اجتماعی ارتباطی به دولت ندارد چگونه سهام مجموعه‌های زیر مجموعه شستا در بورس عرضه شده است.

سلیمی همچنین خواستار رسیدگی به وضعیت قرارداد‌های کارکنان بهداشت و درمان شد.

کاهش زمان اجرای قانون همسان سازی حقوق بار مالی دارد
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تغییر بازه زمانی اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان از ۳ سال به ۲ سال بار مالی داشته و غیرقابل طرح است، افزود: قانون همسان سازی بازنشستگان باید از سوی سازمان برنامه اجرایی شود، بنابراین مشکل قانونی در این خصوص وجود ندارد.

محمد بیرانوندی در نشست علنی امروز در تذکر شفاهی خطاب به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: آیا شک دارید که بازنشستگان همان گردانندگان دیروز چرخ‌های مملکت هستند؟ آیا شک دارید که بازنشستگان همان کسانی هستند که ما در شعارهایمان آنان را مایه عزت و افتخار مملکت می‌دانیم؟

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس دهم در ماده ۳۰ برنامه ششم دولت را مکلف کرد تا حقوق بازنشستگان و شاغلان را متناسب سازی کنند، حال چرا اجازه نمی‌دهید طرح دوفوریتی و سه فوریتی متناسب سازی که به امضای ۱۲۰ نفر از نمایندگان مجلس رسیده است، مطرح شود.

وی با بیان اینکه نباید طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان به بهانه اصل ۷۵ کنار گذاشته شود، بیان کرد: زمان اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان آن از ۳ سال به ۲ سال تغییر کرده است، حال اعلام وصول این طرح را در یکشنبه هفته آینده انتظار داریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: همانطور که قبلا به شما توضیح دادم در رابطه با همسان سازی حقوق بازنشستگان قانون وجود دارد و براساس آن دولت موظف است همسان سازی را ظرف ۳ سال انجام دهد، بنابراین باید شما بر نحوه اجرای این قانون نظارت کنید تا به صورت کامل در موعد مقرر اجرایی شود.

وی با بیان اینکه تغییر بازه زمانی اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان از ۳ سال به ۲ سال بار مالی داشته و غیرقابل طرح است، افزود: قانون همسان سازی بازنشستگان باید توسط سازمان برنامه اجرایی شود، بنابراین مشکل قانونی در این خصوص وجود ندارد.

منبع: خانه ملت

پیام بگذارید