حمایت شستا از طرح‌های توسعه‌ای منطقه ویژه اقتصادی پارسیان

0 352

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هلدینگ شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی وابسته به وزارت کار) از طرح‌های توسعه‌ای منطقه ویژه اقتصادی پارسیان حمایت و پشتیبانی می‌کند.

محمد شریعتمداری سه شنبه در دیدار با فریدون همتی استاندار هرمزگان اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با حمایت های رییس هیات عامل سازمان ایمیدرو و استاندار هرمزگان دارای ظرفیت های مناسبی برای تحقق شعار سال «جهش تولید» است و باید در این مسیر حرکت کند.

استاندار هرمزگان نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی استان خواستار به کارگیری بیشتر نیروهای بومی و ماندگار هرمزگان در زیرمجموعه های اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این استان شد.

فریدون همتی همچنین به برنامه‌های توسعه‌ای در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان اشاره کرد و ادامه داد: با رونق بیشتر تولید و صنایع در هرمزگان، شاهد اشتغالزایی گسترده‌تر در این استان خواهیم بود.

در این دیدار گزارشی از اقدامات، زیرساخت ها و مزیت های نسبی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان از سوی مدیرعامل این منطقه به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ارائه شد.

منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان در محدوده ای افزون بر ۱۰هزار هکتار در شهرستان پارسیان هرمزگان واقع شده و تحت نظارت و مدیریت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران «ایمیدرو» اداره می شود.

کمک به صادرات غیرنفتی محصولات صنعتی تولید شده، تامین نیازهای داخلی در زمینه صنایع اصلی مادر، استفاده از منابع گازی موجود در پارس جنوبی و شمالی، اشتغال زایی و رفع محرومیت از منطقه و کاهش هزینه های تولید به منظور تسهیل ورود کشور به بازارهای رقابتی جهانی از اهداف مرتبط بر ایجاد این منطقه ویژه اقتصادی است.

این منطقه در سال ۸۹ مورد تصویب مجلس شورای اسلامی قرار گرفت و در سال ۹۰ ابلاغ شد و طبق برنامه و طرح جامعی که مورد تدوین قرارگرفته، سال یکهزار و ۴۱۴ در زمینه استقرار صنایع مورد بهره برداری قرار می گیرد.

شهرستان پارسیان در فاصله ۵۰۰ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

منبع: ایرنا

پیام بگذارید