طرح کاهش مصرف برق از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور ماه سال جاری

0 423

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت: همراهی موثر مشترکان و جلب مشارکت آنها در مدیریت مصرف انرژی، آسان‌ترین راه برای عبور موفقیت آمیز از بحران ناشی از اوج مصرف انرژی برق در تابستان است.

حاجی رضا تیموری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران اظهار داشت: در تابستان گذشته این شرکت با ۱۴۶۸۴ مشترک دیماندی در مناطق ۲۲گانه تحت پوشش خود، جهت مشارکت در مدیریت مصرف برق در ساعات اوج بار، تفاهم نامه منعقد کرد که از این تعداد شش هزار و ۲۹۸ مشترک به ویژه مشترکان شهرک های صنعتی استان، همکاری موثری داشتند و به آنها ۱۳۱ میلیارد و ۶۸۵ میلیون ریال از محل صرفه جویی در اجرای طرح ها، پاداش پرداخت شد.

وی افزود: بی تردید همراهی موثر مشترکان و جلب مشارکت آنها در مدیریت مصرف انرژی، سهل ترین راه برای عبور موفقیت آمیز از بحران ناشی از اوج مصرف انرژی برق در تابستان است.

وی با نیاز به تغییر مدل رفتار مصرفی مشترکان تصریح کرد: اگر مشابه سال های گذشته پیش برویم نیاز است که در هر بازه ده ساله شبکه های موجود دو برابر شوند، همچنین در سالهای آینده بی تردید میزان مصرف ما از میزان تولید نیروگاه های کشور پیشی می گیرد که این امر تامین برق پایدار برای مشترکان را با چالش جدی مواجه خواهد ساخت.

رئیس هیأت مدیره شرکت توزیع نیروی برق استان تهران جلب مشارکت و تعامل بین این شرکت و مشترکان به ویژه صاحبان صنایع و کشاورزان را برای تامین برق پایدار ضروری دانست و گفت: صاحبان صنایع می توانند با مشارکت در طرح هایی چون کاهش بار برنامه ریزی شــده در ســاعات اوج بار، طرح تعمیرات و تعطیلات سالیانه، طرح تعیین ساعات کار برنامه ریزی شده و طرح ذخیره عملیاتی بر اساس شــرایط واحد صنعتی خود، عـلاوه بر بهره مندی از پاداش های پیش بینی شده، به تأمین برق پایدار برای شهروندان در ساعات اوج مصرف کمک کنند.

تیموری ادامه داد: اگر کشاورزان به مدت ۴ ساعت در زمانهای اوج مصرف، برق چاه آب خود را خاموش کنند، همانند سال های گذشته، مصرف ۲۰ ساعت دیگر آنها رایگان خواهد بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران طرح افزایش مشارکت مشترکین خانگی و تجاری با واسطه نهاد تجمیع کننده بار به میزان ۷۶ مگاوات صرفه جویی و طرح کنترل بارمصرفی مشترکان بخش اداری به روش اینترنت اشیا (IOT) را از دیگر طرح هایی عنوان کرد که برای نخستین بار در تابستان سال ۹۹ در این شرکت اجرا خواهد شد و گفت: با اجرای طرح IOT، بارهای سرمایشی به میزان ۳۰ مگاوات کنترل شده و در مصرف انرژی به میزان ساعات همکاری مشترکان صرفه جویی می شود.

تیموری با تأکید بر نقش و ظرفیت مناســب مــدارس، مساجد و تریبون های نمازجمعه در آموزش و اشاعه فرهنگ صحیح مصرف گفت: خوشبختانه با تعامل و مساعدت مراجع مذکور و بهره مندی از ظرفیت عظیم آنها در سالهای گذشته تا حدودی همراهی عامه مردم نسبت به اصلاح الگوی مصرف و کاهش مصارف غیر ضروری در ســاعات اوج بار افزایش یافته است و امیدواریم کماکان این همکاری ها استمرار یابد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پیام بگذارید