اعلام شهریه مدارس غیردولتی تهران تا هفته اول خردادماه

0 941

رئیس مدارس و مراکز غیردولتی گفت: هفته آینده در کارگروه تخصصی ذیل شورای سیاستگذاری شهریه‌های مدارس غیردولتی مشخص و اعلام می‌شود.

مجتبی زینی وند رئیس مدارس و مراکز غیردولتی در خصوص این موضوع که برخی مدارس غیردولتی به دلیل اینکه می خواهند جریان حضوری آموزش را به دلیل مشکلات اقتصادی که این روزها گریبان گیرشان است، به جریان بی اندازند و از سوی دیگر بسیاری از موارد از جمله برگزاری امتحانات به صورت حضوری به شورای مدارس سپرده شده است، می خواهند امتحانات را حضوری برگزار کنند، نظر این مرکز چیست، گفت: اصل در برگزاری امتحانات رعایت پروتکل های بهداشتی و ضوابط و مقرراتی است که وزارتخانه اعلام می کند. وزارتخانه روی حضوری برگزار شدن امتحانات دو پایه تاکید دارد. یکی پایه نهم به خاطر تاثیرش بر هدایت تحصیلی و دیگری برای پایه دوازدهم که سراسری برگزار می شود.

وی ادامه داد: درباره مابقی پایه های متوسطه بر اساس تصمیم وزارتخانه نحوه ارزشیابی یا برگزاری امتحانات به عهده شورای مدارس است اما ما توصیه نمی کنیم امتحانی حضوری در این مقاطع برگزار شود چون به هر حال تبعاتی خواهد داشت.

وی درباره تعیین شهریه های مدارس غیردولتی نیز بیان کرد: تا پایان هفته اول خردادماه شهریه شهر تهران مانند سال قبل اعلام می شود و برای سایر استان ها نیز به دنبال این اعلام، شهریه ها تعیین و اعلام می شود. در حال حاضر اطلاعات وارد سیستم شده است و این اطلاعات در حال پایش توسط کارگروه شهریه مناطق انجام شده و در حال بررسی صحت و سقم اطلاعات وارد شده توسط موسسین در کارگروه استان هستیم. هفته آینده در کارگروه تخصصی ذیل شورای سیاستگذاری این شهریه ها مشخص و اعلام می شود.

زینی وند درباره این مساله که همچنان برخی معلمان حق التدریسی گلایه دارند که حقوق آنها پرداخت نشده است، گفت: در اسفند به مؤسسان به طور رسمی اعلام شده است که موظف هستند‬ حقوق‬ پرسنل‬ خود‬ را‬ کامل‬ پرداخت‬ کنند. حتی به ادارات کل مصوبه‌ای ابلاغ شده که حتماً این موضوع را مدنظر قرار بدهند. اگر همچنان همکاران گلایه دارند می توانند به سامانه ۴۳۱۷ شکاست خود را مطرح کنند که اختصاصی برای همین منظور طراحی شده است. مصرانه پیگیر هستیم و حتی پرداخت تسهیلات به موسسین در قبال این است که به پرسنل خود حقوق و مزایا را پرداخت کرده باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

پیام بگذارید