شرایط تهران هنوز پرمخاطره است

0 322

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: با توجه به اینکه شواهد مستند و متقن علمی در زمینه رفتار بیولوژیک جدید ویروس و تقلیل خصلت حمله گری ویروس حاصل نشده کما فی سابق شرایط را پر مخاطره تلقی می‌کنیم.

علی رضا زالی، از بستری ۱۵۰ بیمار جدید کرونایی در بخش‌های عادی، ۵۱ بیمار جدید در بخش‌های ویژه و ترخیص ۲۹۲ بیمار از بیمارستان‌های تهران در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: از نظر آماری تفاوت چشمگیری نسبت به روز قبل نداشتیم و شرایط از یک ثبات نسبی برخوردار است.

وی با بیان این مطلب که شرایط فعلی می‌تواند شکننده تلقی شود، افزود: با توجه به اینکه شواهد مستند و متقن علمی در زمینه رفتار بیولوژیک جدید ویروس و تقلیل خصلت حمله گری ویروس حاصل نشده کما فی سابق شرایط را پر مخاطره تلقی می‌کنیم و طبق عادات گذشته باید رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و ارتقای بهداشت فردی مورد توجه قرار گیرد تا انشاالله شاهد روند روبه بهبودی برای روزهای آتی باشیم.

زالی به شهروندانی که قصد سفر دارند توصیه کرد از سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند و گفت: در بسیاری از استان‌ها شرایط کنترل بیماری کرونا کاملاً شکننده است و تهران نیز جزو کانون‌های آلودگی تلقی می‌شود، طبیعتاً با سفر شهروندان به سایر شهرها امکان اختلاط جریان ویروس فراهم می‌شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران افزود: مسافرت علاوه بر اینکه ممکن است شرایط شهرهایی که به حدی از ثبات رسیدند را مخدوش کند، شهروندان تهرانی را نیز با مخاطره روبرو می‌کند. زیرا در سفر افراد با محدودیت‌های بهداشتی مواجه می‌شوند و از سوی دیگر ممکن است باعث آلودگی سایر شهرهایی شوند که در روزهای اخیر کم خطرتر بوده اند.

وی تاکید کرد: هنوز شرایط برای سفرهای تفننی و غیر ضروری و بین شهری ایمن نیست و ممکن است خود را در معرض خطر قرار دهند. بنابراین توصیه می‌کنیم که سفر را به زمان مناسب دیگری موکول کنند.

زالی به افرادی که به دلایلی مجبور به سفر هستند توصیه کرد به رعایت پروتکل‌های فردی و بهداشتی به ویژه در مسیر سفر که بیشترین آسیب پذیری وجود دارد توجه ویژه داشته باشند و در مقصد نیز به اصول بهداشتی فردی و محیطی توجه داشته باشند تا مشکلی پیش نیاید.

منبع: خبرگزاری مهر

پیام بگذارید