افزایش ۸۰۰۰ تخت بیمارستانی به سرانه استان تهران تا پایان سال جاری

0 300

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: تا پایان سال جاری حدود ۲۲ بیمارستان احداث و جایگزین بیمارستان‌های قدیمی خواهد شد تا بتوانیم سرانه حوزه بهداشت در استان تهران را به میانگین کشوری برسانیم.

نعمت الله ترکی در پایان دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران در تشریح مصوبات این جلسه گفت: در این جلسه بودجه استان تهران با نگاه به بودجه کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت. بودجه استان تهران در سال جاری در حوزه بودجه عمرانی ۳۰ درصد و در حوزه جاری حدود ۲۲ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

وی افزود: طرح‌ها و پروژه‌های اولویت‌دار در سطح عمومی از جمله راه آهن و قطار شهری در دستور کار قرار گرفت که از جمله آن‌ها می‌توان به قطار شهری تهران – پاکدشت، تهران – پردیس و تهران – پرند اشاره کرد. همچنین در قالب مترو نیز مترو تهران – اسلامشهر در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در تشریح آنچه که در حوزه راه‌های مواصلاتی در بودجه سال جاری پیش بینی شده است، گفت: جاده کمربندی سوم به طول ۱۵۶ کیلومتر و کمربندی دوم به طول ۴۰ کیلومتر همچنین مسیر اسلامشهر به رباط کریم در دستور کار قرار گرفته است تا از این طریق خودروهای سنگین که معمولا در غرب تهران وارد شهر می‌شدند از این پس بدون ورود به شهر بتوانند ادامه مسیر دهند. همچنین بهسازی مسیر تهران – دماوند – فیروزکوه و فیروزکوه به سمنان برای سال جاری در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در حوزه بهداشت ۲۲ بیمارستان تا پایان سال احداث و جایگزین بیمارستان‌های قدیمی خواهد شد که این بیمارستان‌ها در شهرستان‌های استان تهران و به‌ویژه شهر تهران تا پایان سال مورد بهره برداری قرار می‌گیرند تا به این ترتیب حدود ۸۰۰۰ تخت بیمارستانی به سرانه استان تهران افزوده شود. در حال حاضر بیمارستان‌های شهرستان‌های قدس، ملارد و شهریار آماده افتتاح هستند. بیمارستان اسلامشهر نیز تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران تاکید کرد: استان تهران در حوزه سرانه بهداشت نسبت به سایر استان‌ها دارای عقب ماندگی است که مقرر شده تا سال ۱۴۰۰ به عنوان تعهد این عقب افتادگی جبران شود و سرانه حوزه بهداشت در استان تهران به میانگین کشوری برسد.

ترکی با تاکید بر اینکه در سال گذشته در حوزه بهداشت و درمان هزینه‌کرد زیادی داشته‌ایم، گفت: در سال ۹۸ حدود ۷۰۰ میلیارد تومان در حوزه بهداشت و درمان هزینه کردیم و با توجه به شرایط موجود هزینه‌های این بخش ادامه دارد. لذا دستگاه‌های اجرایی استان باید در بودجه جاری خود احتیاط کنند و صرفه‌جویی را در دستور کار خود قرار دهند.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید