برنامه ریزی شستا برای ارائه عرضه‌های اولیه

0 396

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی گفت: بیش از ۳۵ درصد عرضه‌های اولیه سال گذشته در بازار سرمایه مربوط به شستا بوده و امسال هم در حال انجام برنامه‌ریزی‌های لازم برای عرضه شرکت‌های دیگر هستیم.

محمد رضوانی فر ظهر چهارشنبه در آئین کلنگ زنی عملیات اجرایی کارخانه فرآوری سنگ دولومیت نهاوند با بیان اینکه هر سهم شستا ۲۷ فروردین‌ماه به قیمت ۸۶۰ تومان در بازار سرمایه عرضه شد، گفت: قیمت این سهم به بیش از دو هزار تومان رسیده و بیش از ۱۳۰ درصد بازدهی در همین مدت کوتاه داشته است.

وی با بیان اینکه با توجه به سودآوری سهام ارائه شده به زودی ۲ درصد دیگر از سهام این شرکت در بورس عرضه می‌شود گفت: از ۱۸۸ شرکت مدیریتی شستا ۸۲ شرکت طی چند وقت گذشته بورسی شده اند.

سود خالص شستا سال گذشته ۱۴ برابر افزایش یافت

رضوانی‌فرد از افزایش سود این شرکت در بورس خبر داد و گفت: در اثر ورود شستا به عرضه تاریخی بورس سود خالص این شرکت در سال گذشته ۱۴ برابر افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی بیان کرد: بیش از ۳۵ درصد از عرضه‌های اولیه سال گذشته در بازار سرمایه مربوط به شستا بوده که در سال جاری هم در حال انجام برنامه‌ریزی‌های لازم برای عرضه شرکت‌های دیگر هستیم.

گفت: شرکت سرمایه گذاری صدر تأمین که در زمینه سرمایه گذاری و مدیریت در حوزه معدنی و فلزی فعال است از گروه‌های موفق و پیشرو سرمایه‌گذاری شستا محسوب می‌شود.

سود خالص شرکت اصلی مجموعه صدر تأمین از ۶۰۰ میلیارد تومان در دوره قبل به یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده که این عدد در شرایط سخت کسب و کار و با همه موانع موجود به دست آمده و نشان می‌دهد با تدبیر و درایت اتفاق مهمی رخ داده است.

وی با بیان اینکه سود خالص شرکت اصلی مجموعه صدر تأمین از ۶۰۰ میلیارد تومان در دوره قبل به یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده که این عدد در شرایط سخت کسب و کار و با همه موانع موجود به دست آمده و نشان می‌دهد با تدبیر و درایت اتفاق مهمی رخ داده است، گفت: هفته آینده هلدینگ سیمان که بزرگ‌ترین هلدینگ سیمانی کشور است و تقریباً ۳۰ درصد بازار سیمان کشور را در اختیار دارد و ۴۰ شرکت را شامل می‌شود وارد بازار سرمایه کشور خواهد شد.

۱۸۰ پروژه توسط شستا تا خردادماه ۱۴۰۰ بهره‌برداری می شود

مدیرعامل شستا با بیان اینکه در حال حاضر شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی ۲۹۸ پروژه در کشور به استعداد ۳۷ هزار میلیارد تومان در دست اجرا دارد؛ گفت: جهت گیری و تمرکز برنامه‌ها به سمتی است که بیش از ۱۸۰ پروژه تا خردادماه ۱۴۰۰ بهره‌برداری شود.

رضوانی فر گفت: از این ۲۹۸ پروژه حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان توسط شرکت سرمایه گذاری صدر تأمین در حال انجام است و ۱۰ پروژه بزرگ پراکنده در جغرافیای کشور از پشم شیشه شیراز تا سولفات پتاسیم گرمسار را شامل می‌شود و یک مجموعه عظیمی از پروژه‌هایی است که ظرفیت اشتغالزایی بالایی خواهند داشت و به مدد سودآوری و جهش در سود اجرا خواهند شد.

کارخانه فرآوری سنگ دولومیت نهاوند ۱۴ ماهه اجرا می‌شود و امیدواریم دهه کرامت سال آینده پروژه افتتاح شود.

وی با بیان اینکه فرآیندی که برای تصمیم‌گیری در خصوص سرمایه‌گذاری طی می‌شود باید مبتنی بر چارچوب مشخص باشد تا بتوانیم از منافع سهامداران محافظت کنیم، گفت: ملاحظات ما در تأمین منابع راهبری پروژه‌ها است.

مدیرعامل شستا با یادآوری اینکه فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان همدان استخراج شده که برخی وارد فاز اجرا خواهد شد، گفت: کارخانه فرآوری سنگ دولومیت نهاوند ۱۴ ماهه اجرا می‌شود و امیدواریم دهه کرامت سال آینده پروژه افتتاح شود.

رضوانی فر با تاکید بر اینکه این انتظار در یک برنامه فشرده قابل اجراست، گفت: در مورد پروژه‌های دامداری استان همدان از اولویت‌ها است و طبق ملاحظات نهایی می‌شود به طوری که دو پروژه دامپروری به زودی در همدان اجرایی خواهند شد.

وی گفت: در بخش‌هایی سرمایه‌گذاری انجام می‌شود که سازه و دانش آن را داشته باشیم و تمرکز بر بهره‌برداری پروژه‌ها در موعد مقرر است.

منبع: بازار

پیام بگذارید