شستا سه واحد دامداری ۶۰۰۰ راسی در استان همدان اجرا می‌کند

0 382

خدارحمی، مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان همدان گفت: شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) سه واحد دامداری ۶۰۰۰ راسی در شهرستان های درگزین، ملایر و شهر قهاوند اجرا می کند.

علی خدا رحمی در گفتگو به وجود پنج کشتارگاه صنعتی دام در استان همدان اشاره کرد و با بیان اینکه این کشتارگاه‌ها روزانه ۲۰۰ دام سبک و ۸۰ دام سنگین کشتار می‌کنند، ادامه داد: همچنین دو کشتارگاه غیر صنعتی در استان همدان فعالیت دارد.

وی به طرح‌های در حال اجرا اشاره کرد و با بیان اینکه طرح DHI یا بهبود مدیریت گله گاو شیری در دست اجرا است، افزود: انگیزه اجرای این طرح کمک به تسهیل امور، تصمیم‌گیری مدیریت بهبود، سلامت جامعه و افزایش درآمد گله‌های شیری است.

مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان همدان در ادامه به طرح هویت گذاری دام پرداخت افزود: براساس دستور العمل حمل و نگهداری دام، تمامی مالکان دام موظفند دام خود را پلاک کوبی کرده و مشخصات را وارد سامانه کنند.

۷۱ هزار و ۲۳۴ رأس دام در استان همدان پلاک کوبی شده است

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۱۲ هزار رأس دام در استان همدان پلاک کوبی شد ، عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۱ هزار و ۲۳۴ رأس دام در استان همدان پلاک کوبی شده است.

خدا رحمی در ادامه به پروژه‌های بخش دام اشاره کرد و با بیان اینکه قرارداد اجرای سه پروژه با شرکت شستا بسته شده است، افزود: یک دامداری شش هزار راسی در شهرستان درگزین، یک دامداری شش هزار راسی در شهرستان ملایر و یک دامداری شش هزار راسی در شهر قهاوند اجرا خواهد شد.

مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان همدان به ارائه آمار تعداد دام سبک و سنگین استان همدان پرداخت و با بیان اینکه در استان همدان ۱۹ هزار و ۲۰۰ رأس دام سنگین اصیل وجود دارد، اظهار کرد: ۳۱۹ هزار و ۲۷۶ رأس دام دو رگه در استان همدان وجود دارد.

وی با اشاره به وجود ۴۶ هزار و ۳۱۰ رأس دام بومی در استان همدان ادامه داد: یک میلیون و ۲۳۹ هزار و ۸۷۷ رأس گوسفند و بره و ۱۰۸ هزار رأس بز و بزغاله در استان همدان وجود دارد.

منبع: بازار

پیام بگذارید