ساخت نخستین ایستگاه شارژ خودروهای برقی در تهران

0 493

مدیرعامل شرکت مپنا گفت: نخستین ایستگاه شارژ خودروهای برقی را در تهران ساختیم. در مشهد هم در حال ساخت هستیم که تا دو هفته آینده افتتاح می‌شود.

مدیرعامل شرکت مپنا با بیان اینکه برنامه‌ریزی کردیم که تا پایان سال در همه استان‌ها، ایستگاه شارژ خودروهای برقی را داشته باشیم، گفت: در تهران، نخستین ایستگاه شارژ خودروهای برقی را ساختیم و در مشهد هم در حال ساخت است و تا دو هفته آینده افتتاح می‌شود.

عباس علی‌آبادی با حضور در تحریریه بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما در پاسخ به این پرسش که آیا شرکت مپنا می‌خواهد خودروساز شود یا فقط می‌خواهد زمینه تولید خودروهای برقی را فراهم کند، افزود: این موضوع بستگی به خودروسازان دارد. اگر زودتر از ما اقدام نکنند، مپنا وارد کار خودروسازی می‌شود و این کار منافع ملی و منافع سرشار اقتصادی برای بنگاه‌ها دارد.

وی ادامه داد: فناوری ساخت خودروی برقی بیشتر از ۳۰ سال است که در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود و بر اساس گزارش‌های معتبر جهان، پیش‌بینی می‌شود تا ۱۰ سال آینده، خودروی غیربرقی در اروپا وجود نخواهد داشت.

علی آبادی با اشاره به اینکه عوامل اقتصادی و زیست محیطی، از عوامل اثرگذار در تولید خودروهاست» اضافه کرد: بر روی رفع مشکلات فناوری تولید خودروی برقی، تمرکز و پیشرفت‌های خوبی در این زمینه کردیم.

مدیرعامل شرکت مپنا گفت: خودروهای برقی از نظر قدرت موتور از خودروهای بنزینی قوی‌تر هستند و شتاب آن‌ها بیشتر است.

علی‌آبادی افزود: از نظری ظرفیت باتری، چالش جدی داشته‌ایم، اما پیشرفت‌های خوبی در جهان در این زمینه اتفاق افتاده است.

وی اضافه کرد: برای بومی سازی خودرو برقی در کشور به ویژه در زمینه تولید باطری‌های مورد نیاز این نوع خودرو، باید بیشتر سرمایه‌گذاری کنیم.

علی‌آبادی گفت: تولید خودروهای برقی با توجه به صرفه‌جویی در مصرف سوخت، اقتصادی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پیام بگذارید