علت باطل شدن معاملات سهام شستا

0 403

معاون بازار سازمان بورس گفت: تائید نشدن معاملات شستا صرفاً بدلیل مباحث نظارتی بوده است.

بر اساس اعلام یک مقام مسئول در سازمان بورس اوراق بهادار تهران سهام شستا که روز دوشنبه ۱۶ تیرماه معاملات آن ابطال شده بود، سه شنبه ۱۷ تیرماه نیز مورد معامله قرار نخواهد گرفت. معاملات روز دوشنبه ۱۶ تیرماه شستا با دستور ناظر بازار ابطال شد و پرسش های فراوانی درباره علت ابطال و زمان بازگشایی نماد شستا مطرح شده است. گودرزی معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران دلیل تائید نشدن معاملات روز دوشنبه شستا را صرفا مباحث نظارتی عنوان کرد.

وی در پاسخ به پرسش کانال عرضه اولیه مبنی بر این که منظور از مباحث نظارتی در این تصمیم ناظر بازار چیست، افزود: نوسان غیر عادی سهم، دستکاری قیمتی، موضوعات بازار و بسیاری از موضوعات دیگر در این جمله مستتر است.گودرزی تصریح کرد: در خصوص شستا هم نوسان بالای سهم و حجم معاملات متناسب با آن و هم سایر مسائل منجر به چنین تصمیمی شد.

شستا چهارشنبه با دامنه نوسان ۵ درصد بازگشایی می شود

معاون بازار سازمان بورس در پاسخ به این که گفته می شود که چون بازگشایی شستا با رشد بیش از ۲۲ هزار واحدی شاخص مواجه شده و از آنجا که اگر در یک روز، شاخص بیش از ۵درصد رشد داشته باشد منجر به ابطال کل معاملات آن روز می شود، به این دلیل معاملات شستا ابطال شده است، تصریح کرد: خیر این مطلب صحیح نیست و همانطور که اعلام شد تائید نشدن معاملات شستا صرفا” بدلیل مباحث نظارتی بوده است.

گودرزی همچنین درباره زمان بازگشایی نماد سهام شستا نیز گفت: سه شنبه ۱۷ تیرماه ۹۹ هم سهم شستا به دلایل فنی بازگشایی نخواهد شد و بازگشایی آن ان‌شاءالله در روز چهارشنبه ۱۸ تیرماه خواهد بود. وی این را هم گفت که با توجه به اینکه در دوبار بازگشایی سهم، معاملات مورد تایید ناظر قرار نگرفته است طبق دستور العمل، سهم شستا با محدودیت دامنه نوسان ۵درصد بازگشایی خواهد شد.

منبع: شهر خبر

پیام بگذارید