توافق بر سر لغو طرح ترافیک تهران

0 422

طبق اخبار منتشر شده قرار است از این هفته محدودیت‌های بیش‌تری اعمال شود تا جایی که رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران از احتمال لغو طرح ترافیک خبر داد و گفت احتمال لغو طرح ترافیک وجود دارد و اینکه مجدداً طرح آزاد شود تا شهروندان بیشتر از خودروی شخصی استفاده کنند.

حدود پنج ماه است که ویروس کرونا وارد کشور شده و بسیاری از شهروندان را مبتلا و جان برخی از آنها را گرفته است. در اسفند سال ۹۸ با افزایش شیوع کرونا، طرح ترافیک لغو شد و تمامی شهروندان می‌توانستند در محدوده طرح بدون اخذ عوارض تردد کنند، چرا که برای جلوگیری از انتقال این ویروس، بهتر بود که شهروندان به جای استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی، از خودروی شخصی خود استفاده کنند.

بعد از کش و قوس‌های فراوان و فروکش کردن کرونا، از ۲۴ خرداد دوباره اجرای طرح ترافیک در تهران آغاز شد. البته به گفته مسئولین شهری با اجرای طرح فقط حدود ۱۰ درصد به مسافران مترو افزوده شده است.

باید محدودیت های شدیدتری اعمال شود

در حال حاضر کرونا در تهران افزایش پیدا کرده است و پایتخت در وضعیت هشدار قرار گرفته است تا جایی که زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران می‌گوید وضعیت تهران به لحاظ شیوع کرونا نگران‌کننده است و باید محدودیت‌ها به پایتخت برگردانده شود و حتی با شدت بیشتری محدودیت‌ها اعمال شود.

وی با تأکید بر این موضوع که وزیر بهداشت هم اعلام کرده حمل و نقل عمومی در حالی فعالیت خود را در زمان شیوع کرونا اضافه کرد که به ظرفیت این ناوگان اضافه نشده است و مشخص است که امکان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو وجود ندارد، گفت:‌ در هر حال تصمیم‌گیری در مورد تعطیلی ناوگان برعهده ستاد ملی کرونا است و طرح ترافیک بخش کوچکی از محدودیت‌هایی است که می‌توان در جهت مقابله با کرونا در نظر گرفت، البته به نظر من مراکز خرید و پارک‌ها هم باید در ساعات خاص و محدودی فعال باشند و دورکاری کارمندان هم از جدی‌ترین اقدامی است که باید توسط ستاد ملی مقابله با کرونا انجام گیرد.

در روزهای پایان هفته گذشته جلسه‌ای در خصوص اعمال محدودیت‌ها دوباره در پایتخت با توجه به شیوع کرونا برگزار شد.

این هفته احتمالا محدودیت ها اجرا شود/اعلام آمادگی کردیم

رضاکرمی محمدی رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران در این باره گفت: فکر می‌کنم این هفته محدودیت‌ها اعمال شود، البته ما اعلام آمادگی کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه اگر آمار بالاتر رود، محدودیت‌ها بیشتر می‌شود، گفت: باید برخی مکان‌ها تعطیل شوند.

وی از تعطیلی داوطلبانه مراکز ورزشی شهرداری خبر داد و گفت: به مدت ۱۰ روز تمامی مجموعه‌ها و فعالیت‌های ورزشی شهر تهران به دنبال تشدید شیوع کرونا تعطیل شده است، تا کمکی به کاهش شیوع موج دوم این ویروس شود و در این مدت هیچ یک از فعالیت‌های عمومی ورزشی در سطح مناطق برگزار نمی‌شود. البته این را هم بگویم که ما مدتی هم فعالیت‌ها را متوقف کردیم، اما دوباره از ۱۷ خرداد از سر گرفته شد، اما دوباره با توجه به شیوع کرونا محدودیت‌ها را اعمال کردیم و این کار داوطلبانه بوده است.

احتمال لغو طرح ترافیک وجود دارد

وی در خصوص سیستم حمل و نقل عمومی و طرح ترافیک گفت: احتمال لغو طرح ترافیک وجود دارد و اینکه مجدداً طرح آزاد شود تا شهروندان بیشتر از خودروی شخصی استفاده کنند.

این مقام مسوول به جلسه‌ای که برگزار شده بود اشاره کرد و گفت: ما اعلام آمادگی کردیم و تابع تصمیمات هستیم.

تعداد کمی در سوله های بحران شهرداری هستند/سوله‌ها تجهیز شده برای کرونا پابرجا هستند

وی در خصوص تجهیز سه سوله مدیریت بحران شهر تهران گفت:‌در حال حاضر چند نفری از این سوله‌ها استفاده می‌‌کنند اما تعدادشان کم است اما سوله‌ها پابرجا هستند.

نمی‌شود در حال حاضر مردم خسته را بار دیگر در خانه نگه داشت

زمانی که کرونا در کشور شیوع پیدا کرد، شعار «مردم در خانه بمانید» از سوی مسئولان مدام تکرار می‌شد و مردم را تشویق به در خانه ماندن می‌کردند، اما وزیر بهداشت می گوید نمی‌شود در حال حاضر مردم خسته را بار دیگر در خانه نگه داشت.

نمکی وزیر بهداشت می‌گوید: بیشترین خسارت را وزارت بهداشت در کرونا داده است. عده‌ای دچار سهل‌انگاری شدند، چه مردم و چه برخی دوستان غیر مردم در جاهای دولتی و خصوصی این دستاورد عظیم ملی به دست آمده را ساده انگاشتند.

منبع: فارس

پیام بگذارید