مصرف برق تهران در وضعیت هشدار

0 345

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: استفاده صحیح از سامانه‌های سرمایشی، بزرگ‌ترین کمک شهروندان و مشترکان فهیم این شرکت به کنترل بار شبکه توزیع برق در تهران و همچنین کشور است.

حسین صبوری روز یکشنبه با بیان این که در روز شنبه؛ ۲۱ تیرماه در ساعت ۱۵، مصرف برق چهار هزار و ۱۹۴ مگاوات در پایتخت، ثبت شده است گفت: شرایط فعلی با توجه به افزایش قابل ملاحظه دمای هوا، در صورت عدم همکاری مشترکان می تواند کنترل پایداری شبکه را با مشکلاتی روبرو کند.

وی از بسیج تمامی امکانات شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ و تلاش شبانه روزی کارکنان این شرکت برای تامین برق مورد نیاز مشترکان خبر داد و تاکید کرد: گرچه با اقدامات انجام شده شبکه توزیع برق پایتخت در حال حاضر، پایدار است اما شیب منحنی مصرف برق و همچنین در پیش بودن روزهای گرم، ممکن است در روزهای آتی در صورت عدم همکاری مشترکان، نگران کننده باشد.

وی افزود: استفاده صحیح از سامانه های سرمایشی، بزرگ ترین کمک شهروندان و مشترکان فهیم این شرکت به کنترل بار شبکه توزیع برق در تهران و همچنین کشور است از این رو تنظیم دمای کولرهای گازی بر روی عدد ۲۴ درجه سانتیگراد یا بالاتر و استفاده از برنامه های پیش فرض متنوع کاهش مصرف برق در این دسته از سامانه ها، کمکی موثر در بهینه سازی مصرف برق است.

منبع: شرکت توزیع نیروی برق تهران

پیام بگذارید