ضرورت توجه بیشتر سازمان تامین اجتماعی و شستا به مناطق محروم کشور

0 352

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی خواستار توجه بیشتر سازمان تامین اجتماعی و شستا به موضوع توزیع عادلانه سرمایه گذاری در مناطق مختلف کشور و از جمله مناطق محروم، نقاط مرزی و دور افتاده شد.

«علی اکبر بسطامی» پس از بازدید از نمایشگاه دستاوردهای شستا، اظهار کرد: آنچه امروز هم در نمایشگاه و هم در گزارش جامع و کامل آقای رضوانی‌فر متوجه شدم این بود که این مجموعه عظیم اقتصادی در حال دور شدن از حاشیه‌ها و شائبه‌هایی است که تا پیش از این در عملکرد این شرکت متصور بود.

وی با بیان اینکه نکته مهم پیشرفت شستا در حوزه‌های مختلف و حرکت این مجموعه اقتصادی بر مدار استفاده از پتانسیل‌ها، امکانات و افزایش سودآوری بود، تصریح کرد: آنچه امروز از مجموعه گزارش‌های نظارتی که حاصل تعامل خوب شستا با نهادهای نظارتی است، متوجه شدم این است که ما شاهد کاهش قابل توجه انحرافات از قانون نسبت به گذشته هستیم و شستا به خوبی در مسیر رفع شائبه‌ها گام برمی‌دارد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی دیگر از اتفاقات مثبت در شستا موضوع ساماندهی وضعیت شرکت‌ها است، تصریح کرد: تا پیش از این شاهد بودیم که بسیاری از شرکت‌های تابعه این مجموعه اقتصادی بواسطه زیان‌ده بودن تنها هزینه‌بردار بودند و اعضای هیات مدیره این شرکت حقوق‌های بالا دریافت می‌کردند، انحلال یا ادغام این شرکت با شرکت‌های مادر گامی موثر در کاهش هزینه‌ها، کم کردن بروکراسی اداری در شستا بود و در واقع باید گفت امروز شستا با یک نگاه علمی و مبتنی بر ظرفیت‌های اقتصادی کشور اداره می‌شود.

بسطامی خواستار توجه بیشتر سازمان تامین اجتماعی و شستا به موضوع توزیع عادلانه سرمایه گذاری در مناطق مختلف کشور و از جمله مناطق محروم، نقاط مرزی و دور افتاده شد و از برگزاری جلسه‌ای میان مدیران شستا و نمایندگان مجلس در این خصوص در آینده نزدیک خبر داد.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید