آغاز ثبت نام آنلاین نوزدهمین مسابقات ملی مهارت در استان تهران

0 327

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: ثبت نام آنلاین مسابقات ملی مهارت همزمان با سراسر کشور در استان تهران از طریق نشانی http://skill.irantvto.ir آغاز شد.

«رضا گرزین» روز دوشنبه با اشاره به برگزاری مسابقات ملی مهارت در ۳۵ رشته مهارتی در استان تهران، گفت: این مسابقات با در نظر گرفتن شرایط شیوع ویروس کرونا، به صورت غیرمتمرکز و غیر هم زمان، استانی و منوط به تصمیم ستاد استانی مبارزه با کرونا برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: متقاضیان شرکت در مسابقات ملی مهارت می توانند با در نظر گرفتن محدودیت سنی مدارک لازم از قبیل عکس، تصویر تمام صفحات شناسنامه، کارت ملی و آخرین مدرک تحصیلی یا معافیت نظام وظیفه (برای داوطلبان ذکور و مشمول) را به صورت آنلاین بارگزاری نموده و بدون مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه ای ثبت نام کنند.

به گفته مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران شرط سنی برای داوطلبان رشته های آکواترونیک – فناوری آب، ساخت و تولید (در قالب تیم ۳ نفره)، مکاترونیک (در قالب تیم ۲ نفره) و امنیت شبکه (در قالب تیم دو نفره) متولدین ۱۱ دی ۷۴ به بعد و برای سایر رشته ها متولدین ۱۱ دی ۷۷ به بعد می باشد.

وی افزود: جوانان ماهر شامل کارآموزان وآموزش دیدگان مراکز آموزش فنی وحرفه ای، هنرجویان آموزش و پرورش در رشته های کار و دانش، فنی و حرفه ای و نظری، دانشجویان آموزشکده های فنی و حرفه ای و آموزش عالی و همچنین کارگران واحدهای صنعتی و صنفی می توانند با رعایت شرایط سنی ذکر شده در این دوره از مسابقات ملی مهارت شرکت کنند.

گرزین با اشاره به نمایندگی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سازمان جهانی مهارت WSI، عنوان کرد: رشته های تراش CNC، فرز CNC، طراحی مهندسی مکانیک، جوشکاری، کاشیکاری دیوار و کف، صافکاری خودرو، لوله کشی و گرمایشی، الکترونیک، طراحی وب، تاسیسات الکتریکی، کنترل صنعتی، آجرچینی، کابینت سازی (چوبی)، جواهرسازی، خیاطی (فناوری مد)، آشپزی، قنادی (شیرینی پزی)، گل آرائی، فناوری اتومبیل، نقاشی خودرو، اتصالات چوبی، تبرید و تهویه، فناوری طراحی گرافیک و فناوری اطلاعات در دوشاخه مدیریت سیستم های تحت شبکه و راه کارهای نرم افزاری برای تجارت، از جمله رشته های انفرادی این دوره از مسابقات هستند.

وی از جوانان علاقمند به مهارت های فنی و حرفه ای استان خواست تا نسبت به ثبت نام در رشته های اعلام شده اقدام کنند و در این رقابت بسیار جذاب، سالم و مهارتی حضور یابند.

منبع: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران

پیام بگذارید