راه ورود اتوبوس‌های برقی به پایتخت باز شد

0 323

رئیس شورای شهر تهران گفت: با عملیاتی شدن اوراق مشارکت امکان افتتاح هر ماه یک ایستگاه مترو در پایتخت فراهم شد.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران درباره عملیاتی شدن ۱۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت توسعه مترو و اتوبوس، اظهار داشت: از طریق این اوراق مدیران شهری امکان افتتاح هر ماه یک ایستگاه مترو در پایتخت را خواهند داشت و می‌توانیم امسال شاهد بهره‌برداری ۱۲ ایستگاه جدید مترو در پایتخت باشیم.

وی افزود: همچنین بخشی از این اوراق جهت تأمین ۱۰۵ دستگاه واگن و ۱۲۰ اتوبوس در نظر گرفته می‌شود و پیروز حناچی به شورای شهر اعلام کرد که اقدامات در این زمینه در دستور کار قرار گرفته و آغاز شده است.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: از آنجایی که شهرداری تهران بدهی سنگینی به بانک‌ها داشت، بانک‌ها تمایل به همکاری در زمینه اوراق مشارکت نداشتند ولی با اقدامات ارزنده‌ای که توسط حناچی و مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران انجام گرفت، با وجود وضعیت بدهکاری، انتشار اوراق مشارکت عملیاتی شد.

وی درباره میزان بدهی شهرداری به بانک‌ها گفت: مجموع بدهی، بهره بانکی و جریمه بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان است.

رئیس شورای شهر تهران گفت: همچنین بخشی از ۱۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت، جهت خرید اتوبوس‌های برقی استفاده خواهد شد.

محسن هاشمی شب گذشته در توئیتر نوشت: «سرانجام در واپسین ساعات مهلت قانونی مجوز انتشار اوراق مشارکت اتوبوس و متروی تهران صادر شد. از رئیس محترم بانک مرکزی و مدیریت بورس که مساعدت ویژه‌ای برای تأمین اعتبار حمل و نقل عمومی شهروندان تهرانی در این شرایط سخت اقتصادی داشتند قدردانی می‌کنم.»

رئیس شورای شهر تهران در جلسه علنی یکشنبه ۲۹ تیر ماه شورای شهر گفته بود: اگر بانک مرکزی ظرف امروز و فردا، دستور انتشار ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت تامین اتوبوس و مترو را برای تهران توسط بانک رفاه صادر نکند، این اعتبار باطل خواهد شد.

منبع: فارس

پیام بگذارید