سود سهام شستا در جیب بازنشستگان

0 317

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس توضیحاتی درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ارائه کرد.

ولی اسماعیلی با اشاره به اولویت‌های این کمیسیون برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، گفت: در این زمینه پیگیری‌های انجام شد و به نتایج خوبی نیز رسیده‌ایم.

وی با بیان اینکه اخیراً ۳۲ هزار میلیارد طلب سازمان تامین اجتماعی با هماهنگی‌های مجلس از دولت وصول شد، ادامه داد: از طریق این مبلغ در نخستین گام همسان‌سازی حقوق بازنشستگان انجام شد.

نماینده گرمی در مجلس، تصریح کرد: درحال‌حاضر، افرادی که ۳۵ سال سابقه کار دارند دریافت حقوقشان ۳ میلیون است و افرادی که ۳۰ سال سابقه کار دارند دو میلیون و ۸۵۰ هزار تومان دریافتی دارند و البته این دریافتی‌ها نسبت به سوابق کاری به صورت پلکانی کمتر می‌شود.

عضو هیات رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، عنوان کرد: حداقل حقوق بازنشستگان ۵۰ درصد افزایش داشته است و از این ماه نیز قابل دریافت است.

سود سهام شستا در حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی
اسماعیلی با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات مجلس این بود که سود حاصل از دو درصد سهام شستا که در بورس عرضه شده است در حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اعمال شود اظهارکرد: این اقدام نیز انجام شد و قرار است این اتفاق بیفتد.

نماینده گرمی با اعلام اینکه در جلسات مشترکی که با دولت داشتیم قرار شد که سازمان برنامه و بودجه از اول مهرماه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری را نیز انجام دهد، گفت: با این اقدام اختلاف حقوق بازنشستگان کشوری با شاغلان به حدود ۱۰ درصد می‌رسد و حدود ۹۰ درصد همسان‌سازی انجام می‌شود.

منبع: اقتصاد نیوز

پیام بگذارید