دورکاری ادارات تهران یک هفته دیگر تمدید شد

0 295

استاندار تهران با اشاره به تشدید نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی از تمدید دورکاری یک‌سوم کارکنان دستگاه های اجرایی استان تهران در هفته جاری خبر داد.

انوشیروان محسنی بندپی دیروز در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به تصمیم‌های جدید ستاد ملی کرونا اظهار کرد: دورکاری و کاهش یک‌سومی تعداد کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان تهران این هفته هم تمدید شد.

وی افزود: طی هفته جاری طرح ترافیک هم در پایتخت به حالت تعلیق در آمده و بقیه محدودیت‌‍‌ها مثل هفته‌های گذشته پابرجاست.

محسنی بندپی ادامه داد: حضور و تجمع مردم در اماکن مختلف به ویژه سیستم حمل‌ونقل عمومی به شیوع گسترده‌تر این ویروس در تهران منجر شد و امید است تعلیق طرح ترافیک نقش مهمی در مدیریت این جریان داشته باشد.

استاندار تهران درباره ساکنان پایتخت هم گفت: ساکنان و شهروندان استان از حضور در اماکن شلوغ و پرجمعیت خودداری کرده و در صورت حضور، تمامی پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک را رعایت کنند.

محسنی بندپی تاکید کرد: نظارت جدی بر رعایت پروتکل‌ها و استفاده از ماسک به ویژه در اماکنی همچون پاساژها و مراکز شلوغ تشدید می شود و از شهروندان و اصناف مختلف درخواست می‌شود پروتکل های بهداشتی را به خوبی رعایت کنند.

لغو طرح ترافیک تا پایان هفته
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نیز از لغو طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا تا پایان هفته خبر داد.

سردار محمدحسین حمیدی اظهار کرد: برابر مصوبه ستادملی مقابله با کرونا اجرای طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا از صبح امروز شنبه در پایتخت متوقف شده و این تصمیم تا پایان هفته ادامه خواهد داشت. بر این اساس تا آخر هفته تمامی خودروها بدون محدودیت و در هر ساعت از شبانه‌روز می توانند وارد محدوده طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا شوند.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه با توجه به اینکه این موضوع سبب تغییر در ساعات پیک ترافیک و حجم ترددها خواهد شد، اظهار کرد: در این راستا ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در معابر و بزرگراه ها در آمادگی کامل خواهند بود تا نسبت به روانسازی و مدیریت ترافیک اقدام کنند.

وی از رانندگان نیز خواست که زمان رفت و برگشت خود را طوری مدیریت و تنظیم کنند که در ساعات اوج و پیک ترافیک نباشد.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید