رفع فرسودگی ۶۰۰ کیلومتر از ۱۵۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده برق

0 328

مدیرعامل برق منطقه ای تهران گفت: اصلاح و بهینه سازی شبکه و‌ رفع فرسودگی ۶۰۰ کیلومتر از ۱۵۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده برق تهران انجام شده است.

آرش کردی، مدیرعامل برق منطقه ای تهران در مراسم افتتاح پروژه های این شرکت در قالب هفته چهاردهم پویش هر هفته الف ب ایران اظهار داشت: امروز پست ۶۳.۲۰ کیلوولت کارون، خط ۴۰۰ کیلوولت ورامین و ۱۳ پروژه دیگر این شرکت به بهره برداری می رسد.

وی افزود: ۲۰ درصد تاسیسات انتقال ووفوق توزیع کشور و ‌۲۵ درصد از مشترکان پر حوزه برق منطقه ای تهران هستند.

کردی با اشاره پیام مقام معظم رهبری در خصوص تأکید ایشان بر رفع فرسودگی های شبکه برق گفت: در این شرکت، اصلاح و بهینه سازی شبکه و‌ رفع فرسودگی ۶۰۰ کیلومتر از ۱۵۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده برق تهران انجام شده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای تهران با بیان اینکه “امروز شاهد بهره برداری از این پروژه ها با اعتباری بالغ بر ۲۸۵ میلیارد تومان هستیم”، گفت: برنامه ها با هدف اصلاح و بهینه سازی و‌ رفع فرسودگی ها تدوین شده است؛ این برنامه ها برای پیک‌های سال آینده حیاتی است.

کردی در حوزه سازوکارها نیز با اشاره به پیام رییس جمهوری در حوزه پویش گفت: ساخت و سازها را نیز با پشتیبانی و‌ زیربنای سازوکارها پیگیری خواهیم کرد.

وی‌ در‌خصوص‌ پروژه‌های این شرکت در هفته چهاردهم پویش هر هفته الف ب ایران گفت: پست‌کارون در منطقه صنعتی و با قدمتی ۵۰ ساله بود که با توجه به فرسودگی آن، یک پروژه جدید از نوع dcs در کنار آن ساخته شد که دو‌هدف جهش تولید و‌رفع فرسودگی را دنبال می کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پیام بگذارید