بیش از یک هفته از سلامت هوای تهران گذشت

0 331

کیفیت هوای پایتخت امروز در هشتمین روز متوالی از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۸۰ در شرایط سالم است.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ٨:٣٠ امروز بر روی شاخص ۸۴ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۵، ازن با شاخص ۵۱، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۴ و منواکسید کربن با شاخص ۲۲بودهاست.

بر این اساس، ایستگاه‌های سوهانک منطقه ١ با شاخص ۵۷، شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۶۰ و پونک با شاخص ۶۱ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده اند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۱ شاخص ۱۱۳، دانشگاه علم و صنعت منطقه ۴با شاخص ۱۱۱ و پارک شکوفه منطقه ۱۴با شاخص ۱۰۹ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند.

شاخص کیفیت هوا، معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شدهاست.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۰۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ٣۵ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیدهاست.

منبع: ایرنا

پیام بگذارید