فعالیت باشگاه‌های ورزشی تهران بلامانع شد

0 311

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران اعلام کرد فعالیت ورزش بدنسازی در تهران از چهارم شهریورماه بلامانع است.

رضا گل‌محمدی گفت: با شیوع کرونا از اواخر خرداد ماه فعالیت رشته های پر برخورد، رزمی، استخر های سرپوشیده و بدنسازی تعطیل بود.

وی با بیان اینکه شیوع کرونا خسارات زیادی را به بخش ورزش استان تهران وارد کرده است خاطر نشان کرد : با دستور العمل سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی، فعالیت رشته بدنسازی از فردا با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بلامانع است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران اضافه کرد: فعالیت استخر های سرپوشیده، رشته های پربرخورد و رزمی کماکان تعطیل بوده و فعالیت مجدد آنها نیز مستلزم ابلاغیه ستاد ملی کرونا در ورزش خواهد بود.

گلمحمدی بیان کرد: مجموعه های ورزشی بدنسازی باید با اطلاعات خود را در سامانه فدراسیون پزشکی ورزشی ثبت و گواهی فعالیت خود را اخذ کنند.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت رشته های کم برخورد، انفرادی، فضای باز و استخر های روباز از خردادماه دایر است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران همچنین به افتتاح پروژه های ورزشی استان در هفته دولت اشاره کرد و گفت: ۱۴ پروژه ورزش با همکاری اداره کل ورزش استان، شهرداری ها، بخش خصوصی و دهیاری ها در این هفته به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: ۸طرح عمرانی و ورزشی استان در شهرستان های شهریار، قدس، ورامین، پاکدشت، شمیرانات و تهران(سه طرح) با اعتبار حدود ۱۵ میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

گلمحمدی با بیان اینکه این پروژه ها ۲۶هزار و ۴۴ متر سرانه ورزشی استان را ارتقا می دهد خاطر نشان کرد: همچنین ۶ مجموعه ورزشی و چمن نیز توسط شهرداری شهریار به بهره برداری می رسد.

به گفته وی این طرح ها به صورت همزمان با حضور وزیر ورزش، استاندار تهران و جمعی از مسئولان شهرستانی روز چهارشنبه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان به بهره برداری می رسد.

هم اینک سرانه ورزشی استان تهران با احتساب ۵هزار و ۲۰۰ متر مجموعه ورزشی دولتی و خصوصی ۵۷ سانتی متر مربع برای هر شهروند است.

منبع: ایرنا

پیام بگذارید