افتتاح ۷۵ طرح کشاورزی و ۱۱۰ واحد صنعتی در استان تهران

0 370

معاون استاندار تهران با اشاره به وضعیت پروژه‌های اقتصادی استان در هفته دولت از افتتاح ۷۵ طرح کشاورزی و ۱۱۰ واحد صنعتی خبر داد.

طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حشمت الله عسگری در جلسه افتتاح ۱۱۰ واحد صنعتی که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران و سایر مسئولان برگزار شد اظهار داشت: ۱۱۰ واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی علی رغم مشکلات خارجی و تحریم‌ها در راستای برنامه‌های جهش تولید محقق شده است.

وی با اشاره به دیگر پروژه‌ها افزود: در بخش کشاورزی افتتاح ۷۵ پروژه ا اعتباری بالغ بر ۶۱۰ میلیارد تومان با سرمایه گذاری ۷۰ درصدی بخش خصوصی و ظرفیت اشتغالزایی ۱۵۰۰ نفر در استان تهران را شاهد بودیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران عنوان کرد: در بخش گردشگری ۱۳ طرح با ۴۲۰ میلیارد تومان اعتبار و ایجاد ۴۶۶ نفر شغل در راستای رونق تولید و جهش تولید در استان تهران و در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

عسگری سپس با اشاره به پروژه‌های بخش صنعتی گفت: ۱۱۰ واحد صنعتی با اعتبار ۱۱۶۳ میلیارد تومان و ایجاد ۶۴۴۷ اشتغال غیرمستقیم و ۲۱۴۹ اشتغال مستیم در مجموع زمینه اشتغال ۸۵۹۶ نفر فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه امید است با مشارکت بخش خصوصی تا پایان سال هر ماه چند واحد صنعتی افتتاح شود تصریح کرد: ۴۵ طرح در شهرک صنعتی قرچک، ۲۳ واحد در شهرک شمس آباد، ۲۲ واحد در شهرک صنعتی عباس آباد، ۸ واحد در شهرک صنعتی سالاریه، ۳ واحد در شهرک صنعتی پرند، ۳ واحد در شهرک صنعتی خوارزمی، ۲ واحد در شهرک صنعتی چرمشهر، ۲ واحد در شهرک صنعتی فیروز کوه و در شهرک صنعتی پیشوا و نصیرآباد نیز یک واحد صنعتی افتتاح می‌شود.

منبع: خبرگزاری میزان

پیام بگذارید