برگزاری هفته گرامیداشت تهران با شعار “مکتب تهران”

0 304

هفته گرامیداشت تهران با شعار “مکتب تهران” از هفتم تا ۱۴ مهر در تهران با برگزاری برنامه های متنوع از سوی سازمان ها، نهادها و ارگان های استانی برگزار خواهد شد.

جلسه هماهنگی برگزاری هفته تهران با حضور احمد مسجد جامعی و سید آرش حسینی میلانی از اعضای شورای شهر تهران، نماینده فرمانداری تهران، مدیران شهرداری تهران، سازمان ها، نهادها و ارگان های استانی نظیر سازمان میراث فرهنگی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، تربیت بدنی، محیط زیست و نیز صدا و سیما درشورای شهر تهران برگزار شد.

این جلسه به مناسبت گرامیداشت پنجمین سال نام گذاری روز ۱۴ مهر به نام روز تهران و سومین سال گرامیداشت هفته تهران برگزار شد.

هفته تهران امسال با پیشنهاد احمد مسجد جامعی که در صحن شورا مطرح کرده بود با شعار “مکتب تهران” برگزار خواهد شد و در این ایام نیز روزهای هفته نام گذاری خواهند شد.

احمد مسجد جامعی در خصوص شعار امسال هفته تهران گفت: لزوم آشنایی و شناخت آداب و رسوم، فرهنگ ، اخلاق ، ادبیات و رفتار اجتماعی تهرانی ها یکی از الزامات زیست شهری در تهران است و همین امر سبب شد تا بحث موضوع مکتب تهران را مطرح کنیم.و این شعار ادامه شعارهای دو سال گذشته است که به نام هویت تهران و تهران ایرانیان نام گذاری شده بود، انتخاب شد.

مسجد جامعی همچنین ایام ماه محرم و صفر را فرصت مغتنمی برای شناخت سنن و فرهنگ عاشورایی و نیز شناخت تکایا و هیئات مذهبی در تهران دانست و گفت: همه می دانیم که فرهنگ عاشورایی در تهران بسیار عمیق بوده و در سراسر زندگی شهروندان از قدیم الایام جاری بوده است، لذا هم اکنون که در این ماه های عزیز قرار داریم فرصت خوبی برای شناخت تکایا و هیئات مذهبی و رسوم و فرهنگ عاشورایی به وجود آمده تا بتوانیم در هفته تهران این موارد را در قالب مکتب تهران به شهروندان عزیز تهرانی بشناسانیم.

وی افزود: این جلسه نیز برای هم افزایی و همفکری و برنامه ریزی برای اجرای برنامه های متنوع در راستای گرامیداشت هفته تهران است که با توجه به شیوع ویورس کرونا می طلبد جنس برنامه ها متفاوت باشد.

مسجد جامعی افزود : هدف از اجرای هفته تهران ایجاد شور و نشاط اجتماعی و همبستگی میان شهروندان است.

گفتنی است هفته تهران از روز هفتم مهر ماه تا ۱۴ مهر ماه در شهر تهران برگزار خواهد شد و در این هفته سازمانها، نهادها و ارگان های استانی به فراخور شرح وظایفشان برنامه های متنوعی در راستای آشنایی شهروندان با مکتب تهران برگزار خواهند کرد.

از جمله این برنامه ها می توان به نیم بها شدن سینماها از سوی اداره ارشاد استان تهران، رایگان شدن موزه ها از سوی سازمان میراث فرهنگی استان تهران، برگزاری ورزش های همگانی از سوی سازمان تربیت بدنی استان تهران، پاکسازی کوهستان ها از سوی اداره محیط زیست، ثبت نام رایگان کتابخانه ها و موادرد بسیار دیگر اشاره کرد.

بنا براعلام روابط عمومی شورای شهر تهران، از جمله مهمترین برنامه ها در گرامیداشت هفته تهران تقدیر از کادر درمانی به واسطه تلاش شبانه روزیشان خواهد بود.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید