افزایش ترافیک ۸ درصدی تهران همزمان با آغاز مدارس

0 383

رییس پلیس تهران بزرگ از افزایش ۷ الی ۸ درصدی ترافیک در ابتدای صبح امروز همزمان با آغاز مدارس خبر داد.

سردار حسین رحیمی رییس پلیس پایتخت درباره بار ترافیکی در اولین روز از بازگشایی مدارس گفت: تدارکی که ما دیده‌ایم برای بار ترافیکی تدارک اول مهر است و علاوه بر اقداماتی که در طول تابستان برای آموزش رانندگان سرویس‌های مدارس داشتیم و ۱۷ هزار راننده سرویس در شرایط کرونایی آموزش دیده‌اند.

وی ادامه داد: وضعیت قبلی را نمی توانیم برای سرویس‌های مدارس داشته باشیم و باید پروتکل‌ها را رعایت کنند. علاوه بر این برنامه‌ریزی مفصلی برای ترافیک و موضوعات و مسائل انتظامی اطراف مدارس داشته‌ایم و پیش‌بینی کرده‌ایم. مان برنامه‌ای که برای سال‌های قبل برای ۱۵ روز ابتدای مهر داشته‌ایم همان را در این زمان اجرا می‌کنیم.

رییس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: حدود ۷ الی ۸ درصد ابتدای صبح نسبت به دو هفته قبل افزایش بار ترافیکی داشتیم و در حال حاضر خیلی تغییر محسوسی در بار ترافیک نداریم. در مقابل مداس و اطراف مدارس نیز برنامه‌ریزی کاملی انجام شده است. ایمن‌سازی، خط‌کشی و … برای مدارسی که در کنار معابر اصلی قرار دارند انجام شده است و مانند سال‌های قبل پلیس با همکاری شهرداری و آموزش و پرورش این اقدامات را انجام داده است. خانواده‌های عزیز ناراحت نباشند مراقبت‌های لازم انجام می‌شود.

سردار رحیمی با تاکید بر ساماندهی سرویس‌های مدارس گفت: باید مقرراتی که از سوی سرویس‌های مدارس رعایت کنند بیشتر شود و در این زمینه همکاری مدیران مدارس نیز لازم است.

رییس پلیس تهران بزرگ در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره افزایش سرقت‌ موبایل در پایتخت گفت: خیلی این موضوع را تایید نمی‌کنم چراکه ما آمار روزانه سرقت‌های موبایل را داریم. البته سرقت‌های خرد افزایش داشته است که این موضوع نیز دلایل مختلف دارد. مشکلات اقتصادی، بیکاری و … در افزایش سرقت خرد موثر بوده است.

وی ادامه داد: باید این موضوع را بدانیم که پلیس در مسئول علت وقوع جرائم نیست بلکه پلیس مسئول کشف است و در مقابل دستگیری مجرمان باید جدیت به خرج دهد. امنیت یک تولید مشترک و عمومی است دستگاه‌های مختلف باید در زمینه تولید امنیت تلاش کنند تا امنیت در ابعاد مختلف ایجاد شود. پلیس مسئول تثبیت و نگهداری امنیت است.

رییس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶ درصد افزایش کشف جرم داشته‌ایم، تصریح کرد: در سال جاری نیز ۳ درصد افزایش جرائم خرد داشته‌ایم البته این موضوع شدت پیدا نکرده است اما باید بدانیم که توجهات ویژه سارقین به موبایل است.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر وضیعت امنیت پایتخت از نظر جرائمی مانند وقوع سرقت و مواد مخدر چگونه است، تصریح کرد: در حال حاضر طرح‌های مختلف از سوی پلیس‌های تخصصی عملیاتی می‌شود و پلیس در مقابل مجرمان حالت تهاجمی دارد. همانطور که پلیس خدمتگزار در مقابل آحاد مردم است در مقابل کسی که در نظم عمومی اخلال ایجاد کند تهاجمی است. در حال حاضر نیز شرایط تهران در رابطه با مواد مخدر و اراذل و اوباش قابل قیاس با گذشته نیست و براساس شاخصه‌هایی که برای امنیت پایتخت تعیین شده است در تمام بخش‌ها وضعیت خوبی داریم.

سردار رحیمی تاکید کرد: سهم پایتخت در وقوع جرائم سه سال پیش ۲۹ تا ۳۰ درصد بود اما امروز به ۲۱ درصد رسیده است و این کار بزرگی است که انجام شده است. امروز ما اوباش‌گری اراذل و اوباش بنام را دیگر در شهر نمی‌بینیم و با نوپا ها نیز برخورد می‌شود. محله شوش و مولوی بیش از یک سال و نیم است که پاکسازی شده است در حالی که بیش از ۴ دهه بود که این وضعیت در روی زمین مانده بود. ما بیش از ۳۰۰ هزار نفر از مردمی که در ای منطقه زندگی می‌کنند حق دارند از یک محیط خالی از مشکل زندگی کنند.

وی با تاکید براینکه طرح‌های پلیس به طور مرتب و بدون خستگی ادامه پیدا می‌کند، تصریح کرد: مدتی به دلیل شیوع کرونا جمع‌آوری معتادان متجاهر کنسل شده بود و در زمان عید نیز مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ به یکباره تعداد زیادی از معتادان را رها کردند. اما در حال حاضر با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر، بهزیستی و ستاد کرونا اقداماتی انجام شده است که امروز وضعیت تهران از نظر معتادان متجاهر مطلوب است. اگر به ما ۶ الی ۱۰ هزار سهمیه بدهند ما می‌توانیم به قولی که به مردم پایتخت در خصوص جمع‌آوری معتادان متجاهر داده‌ایم عمل کنیم.

رییس پلیس پایتخت خاطرنشان کرد: ما در گذشته ۱۰ الی ۱۵ نفر اراذل به نام داشتیم که ما با همه آنها برخورد کرده‌ایم. کسی که بخواهد گردن‌کشی کند ما با آن برخورد می‌کنیم. طرح‌ها و عملیات‌های پلیس مانور نیست و همه پلیس‌ها با برنامه‌ریزی و کار مداوم اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

وی همچنین درباره نقش پلیس در اعمال محدودیت‌های کرونایی گفت: براساس وظیفه قانونی و شرعی که داریم بدون تعارف می‌گویم بعد از بخش درمانی کشور و پلیس مهمترین نقش را در این ایام داشته است. ما با تمام توان در کنار ستاد ملی کرونا بوده‌ایم و خواهیم بود و در بحث سلامت هم مانند امنیت همکاران من تلاش کنند.

منبع: ایلنا

پیام بگذارید