آغاز به کار ساخت خط ۱۰ متروی تهران

0 357

علی امام از انجام مراسم کلنگ‌زنی و آغاز به کار ساخت خط ۱۰ متروی تهران و نیز توسعه شمالی خط ۷ در روز سه‌شنبه هفته جاری خبر داد.

آشنایی با مختصات خطوط مترو تهران
به گفته مدیرعامل شرکت مترو، فاز نخست خط ۱۰ از نمایشگاه بین‌المللی آغاز شده و در مجموع ۴۳ کیلومتر است که در قالب ۵ فاز با یک برنامه ۵ ساله اجرا می‌شود.

او با اشاره به آنکه فاز نخست خط ۱۰ به دو بخش ۶ کیلومتری تقسیم شده است، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، فاز نخست در مدت زمان ۵ سال به اتمام خواهد رسید.

مدیرعامل متروی تهران همچنین با اشاره به آغاز عملیات اجرایی تونل ارتباطی و ایستگاه تبادلی خط ۱۰ به خط ۷ افزود: در حال حاضر بهترین خطی که می‌تواند به خط ۱۰ متصل شود، خط ۷ است.

امام با بیان اینکه تمام زمین‌های مربوط به فازهای اول و دوم پروژه احداث خط ۱۰ مترو از طریق شهرداری مناطق در حال انجام مرحله واگذاری است، گفت: در حال رایزنی با شهرداران مناطق ۲ و ۳ برای پیگیری مقدمات آغاز عملیات اجرایی فازهای بعدی هستیم.

مدیرعامل متروی تهران در پایان از آغاز پروژه توسعه شمالی خط ۷ متروی تهران از میدان کتاب به سمت جنت‌آباد خبر داد و عنوان کرد: این مسیر شامل ۵ کیلومتر و ۳ ایستگاه با نام‌های اشرفی اصفهانی، دانشگاه آزاد و جنت‌آباد شمالی است و در انتهای آن نیز پارکینگ شمالی خط ۷ قرار گرفته است. از سال گذشته مطالعات این بخش از خط ۷ پایان رسیده و طراحی‌های فاز یک آن نیز انجام شده است. به زودی ساخت تونل این ۳ ایستگاه آغازمی‌شود؛ برنامه ساخت ایستگاه‌ها نیز از مهر ماه خواهد بود.

منبع: روابط عمومی شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)

پیام بگذارید