دارایی‌های به درد بخور شهرداری تهران ته کشید

0 344

«عبدالحمید امامی» معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهراندر پاسخ به سوالی مبنی بر علت کاهش قابل توجه درآمدهای پایدار شهرداری تهران گفت: این امر طبیعی است، چرا که کرونا باعث شده است، شرایط کاری غرفه‌ها و مواردی از این دست کاهش یابد، از طرفی دولت نیز اعلام کرده است، معافیت‌هایی برای روزهایی که تعطیل بوده است، اعمال کنیم.

او ادامه داد: ضمن اینکه ما اداره‌ برق و آب نداریم که بتوانیم عوارض را سر موعد سالانه از مشترکان دریافت کنیم.

امامی با بیان اینکه شهرداری هم اقدامات تشویقی برای اخذ عوارض انجام می‌دهد، گفت: در پایان هر سال اقدامات تشویقی انجام می‌شود و به کسانی که عوارض خود را پرداخت کنند، تخفیف‌هایی می‌دهیم؛ در نتیجه درآمدهای ما در اواخر سال وضعیت مطلوب‌تری پیدا می‌کند.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران پس از استماع گزارش خزانه‌دار شوار اعلام کردند، شهرداری اراده‌ای برای وصول منابع غیرنقد خود ندارد که این تذکر به دفعات پس از قرائت گزارش خزانه‌دار به شهرداری تهران داده می‌شود، گفت: املاک به درد بخور شهرداری فروخته شده است. مواردی که اکنون مانده هزار و یک مشکل از جمله سند، گواهی پایان کار و مواردی از این دست را دارند. مانند یک ظرف میوه که میوه‌های خوب آن را جدا کردند و ته مانده‌های آن باقی مانده است، خیلی از ملک‌های خوب فروخته شده است و اکنون ملک به درد بخوری نداریم که بخواهیم روی آن حساب باز کنیم و یا به عنوان وثیقه استفاده کنیم.

امامی گفت: تعداد ملک‌هایی که داریم محدود است. البته در حال انجام اقدامات لازم برای ملک‌ها هستیم و در نیمه اول سال به یک حد قابل قبولی می‌رسد.

معاون مالی و اقتصادی شهردار تهران در پاسخ به این سوال که آیا شهرداری با گرفتن املاک در اختیار غیر خود نمی‌تواند، مشکلاتی که در فروش املاک اشاره کردید را برطرف کند؟ تصریح کرد: بله می توانیم این کار را کنیم، اما به این راحتی نیست. املاک معارض و گرفتاری‌های متعددی دارند و وضعیت شسته و رفته‌ای ندارند که بتوانیم به راحتی آنها را برای پیشبرد اقدامات شهرداری ارائه دهیم.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران در پایان تاکید کرد: در آینده گزارش کامل‌تری می‌دهیم تا اعضای شورا در جریان وضعیت املاک قرار گیرند.

منبع: ایلنا

پیام بگذارید