شستا امروز بدون دامنه نوسان بازگشایی میشود

0 327

نماد شستا روز دوشنبه ۱۷ شهریورماه در مرحله پیش گشایش با صف فروش مواجه بود اما به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت درجه الف این نماد متوقف شد و فردا بدون دامنه نوسان بازگشایی می شود.

شستا یکی از بزرگ ترین شرکت های بورس با نوسانات اخیر قیمت سهام خود سهامداران فراوانی را نگران کرده است. تعداد افرادی که هر روز روند قیمت سهام شستا را پیگیری می کنند و به صورت روزانه شاهد آب رفتن سرمایه خود هستند بسیار زیاد است.

طبق اعلام مسئولان این هلدینگ، طی روزهای ریزش بازار حمایت های سنگین و خریدهای هنگفتی توسط شستا انجام شده تا از سهام این هلدینگ و کلیت بازار بورس حمایت شود اما به نظر می رسد این حمایت ها جواب نداده است.

افق مبهم پیش روی شستا پس از بازگشایی نماد

امروز نیز معامله گران بورس برای فروش سهام شستا پیش از شروع بازار صف بسته بودند که نهاد ناظر بازار اعلام کرد: نماد شستا به دلیل افشای اطلاعات با درجه اهمیت الف متوقف شده است و معاملات آن مجددا از فردا بدون دامنه نوسان آغاز می شود.

براساس اعلام مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران، معاملات شستا با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، متوقف شده و نماد مذکور، روز معاملاتی بعد به صورت حراج ناپیوسته و بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت بازگشایی خواهد شد.

افشای اطلاعات بااهمیت در شرایط عادی معمولا حاوی اطلاعات افزایش سودآوری شرکت ها بوده است و شستا نیز به عنوان یک هلدینگ دارای شرکت های ارزنده احتمالا اطلاعات تازه ای درباره افزایش سودآوری خود منتشر خواهد کرد اما در شرایط کنونی بازار به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست حتی اگر شستا در گزارش های مالی خود تعدیل مثبت داشته باشد، این تعدیل با واکنش مناسب بازار مواجه شود.

در واقع بسته شدن نماد شستا در روزجاری به دلیل شرایط خاص بازار به نوعی ریسک این سهام را افزایش داده است.

منبع: کاماپرس

پیام بگذارید